WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Rynek gogli VR na PC z zaskakującymi zmianami

Nowe dane przedstawiające rynek gogli VR na PC mogą zaskoczyć. Zmienił się delikatnie układ sił, a wkrótce mogą nastąpić kolejne przetasowania.

Jeśli jeszcze tego nie wiecie, to szybkie uświadomienie. Valve za pomocą Steama zbiera Wasze dane na temat posiadanego sprzętu. Jaką mamy z tego korzyść? Pozwala to sprawdzić, jak kształtuje się obecnie rynek oraz jakie urządzenia posiadają inni.

Przez ostatni miesiąc na rynku, który zdaje się być już ustatkowany od dawna doszło do małych zmian. Na rynku PC mamy od dawna cztery główne siły – HTC, Oculus, Valve oraz Microsoft.

Październik lekko zmienił układ sił na rynku VR

Wynik Oculusa może imponować, ponieważ firma zajmuje 49,99% rynku. Okazuje się jednak, że po ostatnich wzrostach nastąpił przestój, ponieważ jest to wynik słabszy niż miesiąc temu, kiedy było to 50,07%. Skąd ta zmiana? Oculus zapowiedział, że Oculus Quest wkrótce uruchomi gry z gogli Oculus Rift, co zapewne mocno wpłynęło na sprzedaż bardziej zaawansowanych (lecz wymagających kabla) gogli.

Po raz pierwszy widzimy również spadek znaczenia Valve Index, która z 4,98% zleciały na 4,92%. Windows Mixed Reality od Microsoft znowu pokazują, że tanie gogle VR z kablem to nie jest dobra droga i mamy zmianę z 5,87% na 5,22%. Tymczasem HTC zaliczyło jako jedyne wzrost z 34,78% na 35,18%. Skąd taka nagła sprzedaż gogli HTC? Być może ma to związek z nowymi HTC Vive Cosmos, ale te nawet nie występują na liście. Kolejny miesiąc również może trochę rozruszać rynek, ponieważ zbliża się Black Friday. Może dawny ład zostanie obalony?

ŹRÓDŁO: uploadvr