Reklama
aplikuj.pl

Walka na rynku elektrycznych szczoteczek trwa

Walka na rynku elektrycznych szczoteczek, elektryczne szczoteczki, rynek elektrycznych szczoteczek
Akcja partnerska

W dzisiejszych czasach coraz więcej elektrycznych szczoteczek do zębów zaczęło odpowiadać na większe potrzeby użytkowników, zapewniając aplikację, czy rekomendację profili czyszczenia. Poniżej zobaczycie porównanie trzech marek elektrycznych szczoteczek na rynku.

 Oral-BPhilipsOclean
Znajomość markiWysokaWysokaNowa marka
Cena94.99$-249.99$179$-279$49.99$-69.99$
Aplikacja
Wykrywanie martwego pola
Wykrywanie martwego pol przez szczoteczkę××
Informację dotyczące wykrywania martwego polCzas szczotkowania, zakres szczotkowania, siła szczotkowaniaCzas szczotkowania, zakres szczotkowania, siła szczotkowaniaObrót główki szczoteczki, moment obrotowy, docisk, czas szczotkowania, efektywny czas szczotkowania, czas szczotkowania danego obszaru
Śledzenia danychDługie  7 dniDługie
Plany szczotkowania 7520
Dostosowanie planu do codziennych nawyków××100+
Głośność65db-75db60db-65db45db-60db
Wskaźnik wydajności kosztowej3,5/53,5/54,5/5

Szczoteczki elektryczne Oral-B

Oral-b zawsze była reprezentatywną marką elektrycznych szczoteczek do zębów. Jeśli chodzi o inteligentne funkcje, seria Oral-b Genius i seria Io obsługują połączenie z aplikacjami mobilnymi, monitorowanie martwego pola i funkcje przechowywania danych.

Użytkownicy mogą łączyć się z aplikacją przez Bluetooth podczas mycia zębów i monitorować proces szczotkowania w telefonie, choć jest to niewygodne. Funkcja monitorowania martwego pola jest podzielona na 6 obszarów, zbiera trzy zakresy danych (czas szczotkowania, zasięg, nacisk) i generuje podsumowanie po szczotkowaniu. Seria iO dodatkowo wykorzystuje płaczące/uśmiechnięte twarze do przekazywania użytkownikom informacji zwrotnych na temat jakości szczotkowania.

Tryb szczotkowania zębów można regulować za pomocą aplikacji. Przykładowo szczoteczka io9 ma 7 trybów szczotkowania, ale system sam poleci nam najlepszy tryb szczotkowania zębów spośród 7 trybów szczotkowania zgodnie z potrzebami użytkowników.

Jako że hałas zawsze był wadą szczoteczek do zębów Oral-b, który jest spowodowany zasadą działania elektrycznych szczoteczek do zębów, to po kilku ulepszeniach jego poziom został ostatecznie zredukowany do 65 dB w serii io, ale poziom hałasu innych produktów z serii nadal utrzymuje się na poziomie około 75 dB.

Cena produktów Oral-b waha się między 90-250$, a cena najnowszego iO9 wynosi 249,99$.

Szczoteczki elektryczne Philips

Philips to reprezentatywna marka sonicznych szczoteczek elektrycznych, która w kwestii zaawansowania funkcji oferuje trzy serie produktów, obsługujących aplikację na telefon komórkowy: Diamond Clean Smart, Flex Care Platinum i Expert Clean. Aplikacja obsługuje funkcje monitorowania martwego pola i przechowywania danych, a podczas mycia zębów użytkownicy mogą połączyć się z aplikacją Bluetooth, aby monitorować cały proces szczotkowania.

Monitorowanie martwego pola jest podzielone na 12 obszarów z wyczuciem zakresu i nacisku szczotkowania, na podstawie którego szczoteczka podsuwa użytkownikowi poprawki całego procesu na bieżąco i w ramach podsumowania przechowywanego przez jeden tydzień. Po zamontowaniu na szczoteczce określonej główki, ta sama dopasuje odpowiedni plan szczotkowania.

Elektryczne szczoteczki do zębów Sonic wykorzystują wibracje soniczne do napędzania wody w celu głębokiego czyszczenia jamy ustnej, a poziom hałasu jest znacznie niższy niż w przypadku mechanicznych szczoteczek elektrycznych. Dlatego firma Philips nie dokonała technicznej poprawy hałasu elektrycznych szczoteczek do zębów, a ich poziom w decybelach wynosi około 65 dB.

Szczoteczki Philips kosztują 179-279$, a najlepszy diamentowy smart Sonic to koszt 279$.

Szczoteczki elektryczne Oclean

Jako nowa marka produktów do pielęgnacji jamy ustnej, Oclean podobnie jak Philips Sonic, specjalizuje się w elektrycznych sonicznych szczoteczkach do zębów. W ofercie ma m.in. Oclean Xpro, czyli jeden z najbardziej udanych modeli, który na dodatek jest pierwszym na rynku z elektronicznym ekranem dotykowym.

Oprócz funkcji wyświetlania informacji ekran dotykowy może również wykonywać operacje pokroju regulacji trybu/siły i czasu szczotkowania. Pod względem inteligencji Oclean może również łączyć się z aplikacjami mobilnymi przez Bluetooth, obsługując monitorowanie martwego pola w ośmiu obszarach i śledzenie danych pod sześcioma aspektami (wychylenie główki, moment obrotowy, nacisk, czas szczotkowania).

W przeciwieństwie do Oral-b i Philips, wyniki podsumowania szczotkowania zębów w szczoteczkach Oclean mogą być wyświetlane bezpośrednio na ekranie dotykowym szczoteczki do zębów, ponieważ zbieranie i analiza danych są wykonywane niezależnie na pokładzie szczoteczki. Nawet bez podpięcia do niej aplikacji, która jednak pozwala na dokładniejszą analizę swoich szczotkowań.

Poziom inteligencji Oclean znajduje również odzwierciedlenie w dostosowywaniu spersonalizowanego programu szczotkowania, jako że aplikacja zapewnia ponad 20 planów mycia zębów. Gdyby tego było mało, może je automatycznie dopasować i zalecić najbardziej odpowiedni plan mycia zębów zgodnie z nawykami użytkownika i warunkami jamy ustnej. Jednocześnie użytkownicy mogą dostosować ponad sto programów szczotkowania według własnych preferencji.

W przypadku problemu hałasu elektrycznych szczoteczek do zębów Oclean opracował technologię ultradźwiękowej aktywnej redukcji szumów i zastosował ją w Oclean Air2. Dzięki temu ten model generuje tylko 45 dB hałasu. W przypadku tych szczoteczek zaskakuje cena, wahająca się od 10 do 59$ za topowy model.

Elektryczne szczoteczki – podsumowanie

Oral-B i Philips nadal zajmują większość udziałów w rynku branży elektrycznej, ale z punktu widzenia technologii branżowych nie należy lekceważyć siły wschodzących marek, takich jak Oclean.

Jeśli więc wolisz kupować sprzęt od znanych marek, Oral-b iO9, czy Philips Sonic Diamond Smart Series będą dobrym wyborem, ale jeśli poszukujesz nowej technologii szczoteczek do zębów i zwracasz uwagę na wygodę użytkownika, możesz rozważyć szczoteczki Oclean.

Materiał powstał we współpracy z firmą MC Mart.