Reklama
aplikuj.pl

Rysik w Galaxy S21 Ultra może się nie udać. Ale Samsung ma pomysł

Rysik w Galaxy S21 Ultra to jedna z większych nowości w nowej serii. Ale nowy S Pen i S Pen Pro może czekać przyszłość poza urządzeniami Samsunga.

Rysik w Galaxy S21 Ultra wcale nie musi się przyjmować

rysik galaxy s21 ultra

Samsung nie mógł schować rysika S Pen w obudowie Gaalxy S21 Ultra, bo od tego jest seria Note. Z której firma nie zrezygnuje póki przynosi spore zyski. Ale rysik jako zewnętrzne akcesorium, kupowane osobno (40 dolarów) i trzymane osobno lub w dedykowanym pokrowcu (rysik+pokrowiec za 70 dolarów) może być dla wielu osób problematyczne. Po rysik sięgną osoby, które faktycznie często z niego korzystają oraz niewielka grupa zapaleńców.

Czytaj też: Samsung Galaxy S21 – premiera nowej serii flagowców

Ale wygląda na to, że Samsungowi może wcale nie zależeć na tym, żeby duet S Pen – Galaxy S21 Ultra dobrze się sprzedał.

Czytaj też: Samsung Galaxy S21 – pierwsze wrażenia na gorąco

Rysik S Pen jako uniwersalne narzędzie dla firm trzecich

Samsung zaprezentował dwa nowe rysiki. S Pen jest rysikiem pasywnym. To znaczy, że nie ma żadnego zasilania. Zwyczajnie przykładamy go do ekranu i działa. Ale nie obsługuje przez to funkcji znanych z Note’a20, czyli np. gestów działających przez Bluetooth. Choć jakieś drobne i proste gesty, dzięki współpracy z firmą Wacom, w Galaxy S21 Ultra się pojawią.

Bluetooth ma z kolei S Pen Pro, którego Samsung oficjalnie wprowadzi na rynek w dalszej części roku. Jest on większy i będzie kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami Samsung z interfejsem One UI 3.1. W tym przede wszystkim tabletami, w których większy rysik na pewno się przyda.

Czytaj też: [Aktualizacja] Xiaomi na Czarnej Liście USA?

Podstawowy, nowy, S Pen będzie kompatybilny z firmami trzecimi sprzedającymi rysiki oparte na technologii firmy Wacom. To tutaj Samsung może i nawet powinien doszukiwać się sukcesu. Nikogo nie powinno dziwić jeśli okaże się, że to właśnie tutaj Samsung znajdzie większe przychody niż z samej sprzedaży rysika tylko dla S21 Ultra.