Reklama
aplikuj.pl

Elektryczny Polestar 3 zna swoich rywali

Polestar 3, elektryczny SUV polestar, Polestar SUV, przyszłość Polestar, elektryczne SUVy

Elektryczne SUVy są obecnie modne, a podlegająca Volvo firma Polestar doskonale wie, w kogo uderzy swoim modelem Polestar 3.

Trzeci model w ofercie Polestar będzie zgodny z konwencją firmy i przyjmie nieskomplikowaną nazwą – po prostu Polestar 3. Będzie to SUV o zerowej emisji, którego zadaniem będzie wykreowanie unikalnej tożsamości dla firmy, kiedy pojawi się na rynku w 2022 roku.

Polestar 3 to rywal takich marek jak Tesla Model X, Audi e-tron i Jaguar I-Pace jest zdecydowanie w oczach szwedzkiej marki. Dyrektor projektowy firmy, Max Missoni, wyjaśnił serwisowi AutoExpress, że niedawno ujawniona przez firmę koncepcja Precept Concept jest silnym sygnałem tego, co ma nadejść, bo SUV Polestar 3 będzie nią mocno zainspirowany.

Według szefa projektu, podczas gdy Polestar 1 był w dużej mierze oparty na Volvo Concept Coupé z 2013 roku, Polestar 2 stanowił rozstanie z korzeniami. Teraz z kolei Polestar 3 będzie „kolejnym większym krokiem”, a ekskluzywne zdjęcia źródła będą podglądem tego, jak mógłby wyglądać za dwa lata.

Czytaj też: Volkswagen Arteon R dostrzeżony w testach na torze

Polestar 3 pojawi się mniej więcej w tym samym czasie, co w pełni elektryczna wersja Volvo XC90 nowej generacji, która również ma się ukazać w 2022 roku w oparciu o tę samą architekturę. Oba samochody będą miały tę samą technologię podwozia i akumulatorów. Szykuje się więc rywalizacja.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News