WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Ryzen 7 3700U na pierwszych przeciekach

Co zadziwiające, pierwsze przecieki na temat trzeciej generacji procesorów Ryzen dotyczą nie „pełnoprawnego” układu, bo jedynie APU o obniżonym TDP z serii Picasso. Powitajcie AMD Ryzen 7 3700U w przedpremierowych plotkach.

Te zaserwował nam TUM APISAK na swoim Twitterze, którego bez żadnych ogródek można wziąć za jedno z najlepszych źródeł takich informacji. Nie wiemy jednak, czy Ryzen 7 3700U bazuje na połączeniu Zen+ z 14 nm procesem technologicznym, czy AMD i tutaj postawiło na swoje najnowsze połączenie, czyli nową architekturę Zen 2 i 7 nm proces technologiczny. W teorii Picasso miał posiadać przynajmniej nową architekturę, ale specyfikacja Ryzen 7 3700U jest identyczna, jak w przypadku obecnego Ryzen 7 2700U. Mowa o dosłownie wszystkim – od ilości rdzeni fizycznych, po taktowania i układ graficzny (RX Vega 10), a kończąc na wartości TDP. Wskazuje na to nawet coś tak prozaicznego, jak nazwa kodowa – ZM370SC4T4MFG_38/22_Y, która zawiera w sobie praktycznie wszystkie najważniejsze szczegóły.

W grę wchodzą więc dwa wyjścia – albo ten przeciek to jedno wielkie kłamstwo, albo AMD postawiło na identyczną specyfikację, ale z drastycznie obniżonym poborem energii. Sam już więc nie wiem, co mam o tym myśleć, bo ze zdrowym rozsądkiem w tym przypadku kłóci się renoma, jaką wyrobiło sobie samo źródło. To jednak nie może być nie omylne, więc jak zawsze w takich sprawach… czas pokaże.

Czytaj też: Architektura AMD Zen 2 z 29% wzrostem IPC względem Zen

Źródło: Wccftech