Rząd Indii ostrzega przed aplikacją Zoom

bezpieczeństwo zoom, zabezpieczenia zoom

Zoom cieszył się gwałtownym wzrostem użytkowników zaraz po wybuchu pandemii koronawirusa. Niestety dobre czasy aplikacji już minęły.

Zoom osiągnął szczyt w marcu – ponad 200 milionów codziennych uczestników spotkań. Dla porównania rok temu było to „zaledwie” 10 milionów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News

Niestety ostatnio odkryto sporo niedobrych rzeczy dotyczących zoom. Spotkania nie są szyfrowane end-to-end, co przysparza wątpliwości dotyczących bezpieczeństwa korzystania z Zoom. Są one na tyle poważne, że Tajwan i Niemcy ograniczyły już korzystanie z tego oprogramowania.

Teraz dołączają do nich Indie. Ich rząd stwierdził, że Zoom nie jest bezpieczną platformą i istnieje sporo obaw dotyczących zabezpieczeń. Indyjski minister spraw wewnętrznych opublikował nawet 16 stronicowy poradnik Cyber Coordination Centre (CyCord), który wyjaśnia te kwestie.

Zoom oczywiście przeprasza za wady oraz wprowadza 90 dniowe zawieszenie funkcji w celu ich naprawienie. Także żadne nowe funkcje nie zostaną wydane, dopóki te istniejące nie będą odpowiednio działały. A co Wy o tym myślicie? Czy mieliście okazję skorzystać z Zoom?

Czytaj też: Premiera dysków T-Force Cardea Zero Z330 i Z 340