WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Rząd USA planuje stworzenie Sił Kosmicznych

Wiceprezydent Pence przedstawił plan stworzenia szóstego oddziału wojskowego USA – Sił Kosmicznych. Plan wymaga jeszcze zatwierdzenia przez Kongres ale z tym nie powinno być dużych problemów.

W przemówieniu w Pentagonie Wiceprezydent przedstawił propozycję utworzenia „US Space Command”. Celem tego wojska było by skupienie się na obronie przestrzeni kosmicznej. Do końca 2018 ma zostać wybrany czterogwiazdkowy generał, który obejmie dowodzenie nad siłami. Jeśli Kongres da zielone światło na utworzenie tego, to do 2020 roku powinien zostać zwerbowany cywilny asystent sekretarza obrony ds. kosmosu i powinno zostać utworzone specjalne biuro, które będzie skupiało się na rozwoju technologii w celu prowadzenia walki i ochrony przestrzeni kosmicznej.

Prezydent Donald Trump już w czerwcu nakazał przekształcenie idei sił w rzeczywistość. Początkowo wewnątrz Sił Powietrznych miał powstać Korpus Kosmiczny, ale niektórzy oficerowie mocno sprzeciwili się tym planom. Właśnie dlatego też powstaną osobne siły, które zajmą się kosmosem. Jak sami widzicie, przyszłość powoli staje się realnością.

Elon Musk mógł złamać prawo USA wpisem na Twitterze o chęci przejęcia Tesli

Źródło: https://www.engadget.com/