Z perspektywy Ziemi Słońce jest najważniejszą gwiazdą we Wszechświecie, ponieważ odpowiada za istnienie Układu Słonecznego i funkcjonowanie życia na naszej planecie. Ale tego typu gwiazd są w całym kosmosie miliardy.
Mimo wieloletnich badań, astronomowie nadal nie mają pełnego wglądu w to, jak rodzą się gwiazdy. Wiodąca teoria zakłada, iż kluczową rolę w tym zjawisku może odgrywać tzw. eksplozja akrecji. Przekłada się ona na wzrost aktywności gwiazdy, a tego typu zjawisko zaobserwowano w Drodze Mlecznej dopiero trzykrotnie.
Eksplozję akrecji udało się zaobserwować po raz pierwszy w 2016 roku. Od tamtego czasu, w celu wyszukiwania kolejnych eksplozji, naukowcy opierają się na tzw. maserach. Rozbłyski, będące oznakami potężnych kosmicznych zjawisk, takich jak chociażby powstające gwiazdy, są przedmiotem szczególnego zainteresowania od 2017 roku. W 2019 odnotowano, że gwiazda G358-MM1 wysyła sygnały świadczące o wzroście aktywności na jej powierzchni. Wygląda na to, że owe masery stają się jaśniejsze, kiedy rozpoczyna się eksplozja akrecji.
Po raz pierwszy badacze byli w stanie zaobserwować podmuchy ciepła płynące z rdzenia gwiazdy, które następnie rozchodziły się wokół niej. Mogą one trwać od dwóch tygodni do nawet kilku miesięcy. Ten konkretny rozbłysk był niespotykany, ponieważ różnił się od dwóch poprzednich. Wygląda więc na to, że może istnieć wiele rodzajów tych zjawisk.