WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Są problemy z łącznością Galaxy S10 5G

Za tydzień ma rozpocząć się sprzedaż smartfona Galaxy S10 5G dla klientów Verizon w USA. Okazuje się jednak, że telefon będzie ekskluzywny dla operatora przez pewien czas – dopiero później trafi do klientów innych sieci.

Verizon uruchomił już sieć 5G w dwóch miastach: Chicago i Minneapolis. Mogą z niej korzystać osoby posiadające Moto Z3 z dołączonym 5G Moto Mod. W międzyczasie w Korei Południowej Galaxy S10 5G został już wydany i ma on pewne problemy.

Czytaj też: LG może zaprezentować składany smartfon z przezroczystym ekranem

Abonenci trzech dużych dostawców skarżą się, że smartfon ma problemy z łącznością. Gdy urządzenie wyjdzie poza zasięg 5G to ma ono łączyć się z 4G LTE. Zamiast tego klienci twierdzą, że telefon całkowicie odłącza się od sygnału dostawcy sieci. Wymaga on kilku prób ponownego uruchomienia, zanim nawiąże połączenie.

Inne skargi dotyczą wolnej transmisji danych oraz ograniczonego zasięgu 5G. Samsung wydał już odpowiednią aktualizację, która miała rozwiązać problemy, ale po niej dalej nic się nie zmieniło. Dostawcy zaktualizowali jednak oprogramowanie w stacjach bazowych i dopiero to rozwiązało problemy. Możliwe więc, że to operatorzy muszą popracować nad oprogramowaniem i optymalizacją sieci 5G.

Czytaj też: Motorola RAZR zaprezentowana na pewnym filmie

Źródło: Phonearena