WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Schludny, choć tylko konceptowy samochód elektryczny Mint od Genesis

Genesis zaprezentował podczas tegorocznej edycji nowojorskiej imprezy motoryzacyjnej swój najnowszy koncept, który w ramach małego, dwumiejscowego samochodu miejskiego oferuje elektryczną elegancję w połączeniu z luksusowym i poniekąd minimalistycznym wnętrzem w koncepcie Mint.

Czytaj też: Qiantu K50 od Mullen zaserwował powiew egzotyki na rynku sportowych samochodów elektrycznych

Chociaż niespecjalnie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić luksusowe wydanie małego samochodu do miasta, to Genesis wychodzi temu naprzeciw, prezentując swój koncept Mint. Ten może się jednak wydawać na fotkach nieco większym, niż w praktyce, na co wpływa szeroki rozstaw osi i niska, przysadzista wręcz linia dachu, która sięga do połowy klatki piersiowej dorosłej osoby, czyli mierzy około 150 centymetrów.

Mint Concept jest jednak ewidentnie przestronny, co zapewne zawdzięczamy zdecydowaniem się na wyłącznie dwa miejsca w środku. Wnętrze uzupełnia szeroka deska rozdzielcza, rozkładając się przed siedzeniami w formie ławki. Niewielkie pedała („sprzęgło” jest tylko podnóżkiem), równie niestandardowa kierownica i zaledwie kilka dodatków, przypominających liczniki uzupełniają tylko wszechobecny minimalizm, podkreślany przez prawie jednolite wykończenie z brązowej skóry.

Ciekawym dodatkiem jest również bagażnik, do którego dostęp zapewniają dwie boczne klapy „flip-up”. Ten jest rzecz jasna spory, bo elektryczny silnik oraz akumulatory nie zajmują aż tak wiele miejsca, jak przy benzynowych odpowiednikach.

Czytaj też: Koncept HabaNiro przedstawia podejście firmy Kia do samochodu przyszłości

Źródło: Road and track