Reklama

Samochód Huaweia jeszcze w tym roku? Samochodowe Xiaomi?

Samochód Huaweia jeszcze w tym roku? Samochodowe Xiaomi?

Kiedy Huawei bierze się za jakiś nowy rynek, możemy oczekiwać tak naprawdę wszystkiego, ale teraz pozostaje pytanie , czy samochód Huaweia w ogóle powstanie.

Samochód Huaweia w przeciekach

Wedle serwisu Reuters Huawei jest bliski wejścia na rynek motoryzacyjny, a pierwsze modele produkcyjne tego producenta pojawią się pod koniec roku. Raport wspomina o czterech źródłach posiadających „bezpośrednią wiedzę na ten temat”, które podzieliły się wstępnymi informacjami o planach Huawei, by wejść do branży motoryzacyjnej.

Firma podobno prowadzi rozmowy z co najmniej dwoma chińskimi producentami samochodów, aby wyprodukować swoje własne pojazdy elektryczne. Mowa o Changan Automobile, która obecnie prowadzi spółkę joint venture z Fordem w myśl lokalnej produkcji elektrycznego modelu Mustang Mach-E (via Motor1) i o wspieranej przez Pekin Grupie BAIC BluePark New Energy Technology. W tej chwili nie można jednak powiedzieć nic konkretnego na temat faktycznych planów produkcyjnych firmy.

Pomimo raportu rzecznik Huawei zaprzeczył informacjom w oświadczeniu dla Reuters, mówiąc:

Huawei nie jest producentem samochodów. Jednak dzięki ICT (technologii informacyjno-komunikacyjnej) dążymy do tego, aby być zorientowanym na samochody cyfrowe i stać się dostawcą nowych komponentów, umożliwiając producentom samochodów tworzenie lepszych pojazdów.

Rzecznik może jednak zwyczajnie pomijać prawdę, więc nam pozostaje po prostu czekać, bo aż trzy źródła serwisu twierdzą, że projekt powinien zostać uruchomiony przed końcem 2021 roku w postaci tanich elektrycznych samochodów Huawei.