Podróż dookoła Europy w samochodzie kempingowym brzmi co najmniej ciekawie, ale prawdziwą przygodę można przeżyć zapewne tylko w takich bestiach, jak najnowszy Moghome od Ziehler Adventure. Ten przeznaczony do każdego terenu samochód kempingowy nie tylko zapewnia podróżnikom wygodę, ale też moc potrzebną do odwiedzania najmniej uczęszczanych zakątków.

Sama firma Ziegler Adventure jest jednym z nowszych graczy na niemieckim rynku pojazdów ekspedycyjnych, który obejmuje znane marki takie jak Unicat i Bimobil. Założona w 2015 roku, zaprezentowała swój pierwszy Moghome w 2016 roku i rozpoczęła produkcję małych serii w tym samym roku. Najnowsza wersja Moghome została opracowana przez specjalistę nadwozi z Mercedesa, który w mierzącym 4,24 metrów pojeździe umieścił salon z praktycznie każdym aneksem, jaki jesteście sobie w stanie wyobrazić.

Rozkładane łóżko Moghome rozstawia się ze ściany nad jadalnią, która znajduje się tuż za przednią ścianą z dostępnym przejściem kabiny kierowcy. Blok kuchenny znajduje się bezpośrednio za ławką ze stołem jadalnym po stronie pasażerskiej. Jest wyposażony w podwójną płytę indukcyjną, mikrofalówkę, piekarnik, zlew, lodówkę o pojemności 130 litrów i blat do typowych kuchennych czynności.

Naprzeciwko przedziału kuchennego, w pełnej łazience znajduje się toaleta z umywalką i oddzielną kabiną prysznicową. Prysznic i krany są obsługiwane z 230-litrowego zbiornika świeżej wody zasilanego przez ogrzewacz, który czerpie zasilanie z baterii o pojemności 320 Ah, która radzi sobie też z resztą pokładowych urządzeń elektrycznych. Jej napełnieniem zajmuje się m.in. system fotowoltaiczny o mocy 240 W.

Napęd, cena i dostępność

Moghome jest napędzany czterocylindrowym silnikiem wysokoprężnym z bezpośrednim wtryskiem paliwa o mocy 231 koni mechanicznych i momentem obrotowym wynoszącym 900 Nm na wszystkie koła. Specjalna przekładnia, prześwit wynoszący 50 centymetrów, czy system zarządzania ciśnieniem w oponach pomaga poprawić trakcję i wygramolić się nawet z (najgłębszego) przysłowiowego bagna. się w warunkach panujących na ziemi. W pełni wyposażony Ziegler Moghome kosztuje około 420000$.

Czytaj też: Perrone Robotics stworzyło zestaw zapewniający autonomiczność każdemu pojazdowi

Źródło: New Atlas

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej