Spójrzcie na samochodowe technologie Huawei

samochodowe technologie Huawei

Po zapowiedzi wejścia na rynek motoryzacyjny z 2019 roku na targach Auto Shanghai, teraz możemy wreszcie spojrzeć na obiecane dawno samochodowe technologie Huawei, skupiające się na inteligentnych rozwiązaniach.

Samochodowe technologie Huawei mają odmienić rynek

Huawei postawił sobie prosty cel w kwestii technologii samochodowej – chciał uczynić ją nowoczesną i tego właśnie dokonał. Przedstawił bowiem swoje autorskie, inteligentne sprzęty dla branży motoryzacyjnej na czele z komputerem pokładowym MDC 810. To elektronika, dzięki której nowe samochody stają się w coraz większym stopniu platformami obliczeniowymi na kółkach, otwierając drogę do integracji zaawansowanych funkcji i systemów.

Czytaj też: Test Huawei Band 6 – wielki konkurent Xiaomi, czy tylko kalka Honor Band 6?

Idąc dalej, Huawei zadbał również o to, co widzimy na pierwszy rzut oka, czyli o kabinę w postaci Huawei Intelligent Cockpit z systemem HarmonyOS. Ta gwarantuje kierowcy zaawansowane wyposażenie deski rozdzielczej na czele z cyfrowymi ekranami i wyświetlaniem informacji na szybie. Firma opracowała nawet inteligentny system zarządzania pompami ciepła, dzięki któremu zasięg pojazdów BEV w zimowych warunkach może znacznie wzrosnąć.

Czytaj też: [Aktualizacja] Huawei MÓGŁ podsłuchiwać Holendrów. Ale niektórzy już wydali wyrok

Reszta nowości sprowadza się do precyzyjnego radaru 4D, który wykorzystuje układ antenowy 12T24R, zapewniając ” wyjątkowy poziom detekcji przeszkód i wykrywa nawet ukryte obiekty, zachowując jednocześnie możliwość pomiaru odległości i prędkości tradycyjnego radaru mmWave, co pozwala mu funkcjonować niezależnie od oświetlenia otoczenia i pogody”. Ten ma bezpośredni związek z otwartą platformą autonomicznej jazdy Huawei Octopus, korzystającej z chmury obliczeniowej i dokłądnych map.