WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Samochody Honda Civic w 2019 roku

Sedan i coupe pod lupą. Honda zapowiedziała właśnie, jakie zmiany czekają modele samochodów Civic w wersjach na 2019 rok. Rewolucji nie ma, ale kilka poprawek można odhaczyć.

Producent zdecydował się na modyfikację zarówno wariantu sedan, jak i coupe. W obu przypadkach mamy do czynienia z niewielkimi modernizacjami wizualnymi, które zapewne będziemy w stanie dojrzeć wyłącznie przy porównaniu obu roczników stojących obok siebie. Zmian nie doczekało się jednak to, co siedzi pod maską. Nabywcy samochodów Honda Civic w 2019 roku będą więc musieli zdecydować pomiędzy dwoma silnikami z manualną, lub automatyczną (CVT) skrzynią biegów. W przypadku silnika staną przed wyborem 2-litrowej jednostki z czterema cylindrami o mocy 158 koni mechanicznych lub turbodoładowaną i również czterocylindrową jednostkę jednak o pojemności 1,5 litrów i mocy 174 KM. „Gdzie więc te zapowiedziane zmiany?” – zapytacie. Ja z kolei odpowiem – „O, tutaj!”.

Zdecydowanie najważniejszą zmianą w podstawowych modelach ma być obowiązkowa obecność pomocnika Honda Sensing. Ten obejmuje automatyczne hamowanie awaryjne, ostrzeganie przed kolizją, łagodzenie skutków zjazdu z ostrzeżeniem o zmianie pasa ruchu, asystenta jego zmiany oraz adaptacyjną kontrolę prędkości. Nie jest to jednak coś niespodziewanego, ponieważ Honda do 2022 pragnie uczynić swojego pomocnika standardem. Całość wieńczą nowe opcje wyposażenia sportowego EX względem podstawowego, czyli LX. Ceny samochodów Honda Civic w 2019 roku mają zaczynać się od 19450 złotych.

Samochód FitCar PPV porzuca tradycje na rzecz rowerowych pedałów

Źródło: Digitaltrends