Reklama
aplikuj.pl

Analitycy prognozują – ten kwartał może być dla Samsunga naprawdę kiepski

Branża smartfonowa nie ma w ostatnich miesiącach najlepiej. Inflacja i inne globalne problemy sprawiły, że sprzedaż telefonów spada, a co za tym idzie – spadają też zyski. Nie omija to również gigantów pokroju Samsunga, choć w tym przypadku mowa już nie tylko o smartfonach, ale o ogóle sprzedaży.

Tak znacznego spadku przychodów Samsung nie notował już od dawna

Reuters opublikował prognozy dotyczące zysków Samsunga w III kwartale tego roku. Jest jeszcze nieco za wcześnie na dokładne raporty, jednak raczej nie ma się co spodziewać, że wynik będzie drastycznie różnił się od prognoz – na nieszczęście południowokoreańskiego giganta. Wedle przewidywań, zysk firmy w III kwartale 2022 roku może spaść nawet o 25%. Wszystkiemu jest oczywiście winna inflacja, przez którą ludzie muszą rezygnować z produktów niebędących tymi pierwszej potrzeby. Do tego dochodzi jeszcze nadal trwający konflikt w Ukrainie. Nie jest to poprostu zbyt dobry czas na takie zakupy.

Prognozuje się, że zysk Samsunga za okres od lipca do września wyniesie 10,8 bilionów wonów (ok. ~38,4 miliardów złotych), porównując wynik rok do roku oznacza to spadek o przeszło 31 % (w III kwartale 2021 roku firma zarobiła 15,8 bilionów wonów). Jeśli chodzi natomiast o same smartfony, tutaj mowa już o spadku sprzedaży o około 17%.