Samsung AI Control – sztuczna inteligencja w pralce

Samsung AI Control to nowa technologia, która trafiła do pralek i suszarek Samsunga. Ma być szybciej i łatwiej.

Samsung AI Control zaoszczędzi nie tylko czas

Pralki wyposażone w Samsung AI Control zapamiętują najczęściej wybierane przez nas programy i po uruchomieniu rekomendują ich użycie. Program współpracuje też z suszarką, wiec oba urządzenia komunikują się ze sobą, wzajemnie wspierając w trakcie pracy. Całością można zarządzać z poziomu aplikacji mobilnej Smart Things. Żeby jeszcze tylko pranie się samo wyjmowało i składało…

Samsung AI Control

Jeśli mamy problem z wyborem odpowiedniego programu do typu prania (to zdecydowanie męska funkcja!), z pomocą przyjdzie Program Pranie Optymalne AI. Dopasowuje on za pomocą specjalnych czujników odpowiedni program, ilość wody oraz detergentów. Wszystko na podstawie wagi i stopnia zabrudzenia ubrań. Ma to mieć przełożenie na oszczędność czasu, środków do prania oraz energii elektrycznej.

Kolejną nową funkcją jest QiucikDrive. Samsung przekonuje, że pozwala ona na skrócenie czasu prania nawet o 50%, przy zachowaniu tej samej skuteczności. W trakcie jednego cyklu zwykłej pralki, Samsung jest w stanie wykonać dwa. Ciekawie wygląda też AddWash. Funkcja pozwala na otwarcie drzwiczek pralki i dorzucenie do niej ubrań bez konieczności czekana na odpompowanie wody oraz zdjęcie blokady otwierania.

W trosce o środowisko

Samsung AI Control

Technologia EcoBubble ma jednocześnie dbać o tkaniny oraz środowisko. Pozwala na usuwanie plam w niskiej temperaturze oraz przy zminimalizowaniu użycia wody Dzieje się tak poprzez połączenie w specjalnym generatorze detergentu, powietrza oraz wody.

Taka suszarkę z Samsung AI Control to bym przytulił

Suszarki Samsunga z technologią AI Control zwracają uwagę na trzy czynniki – wilgoć, temperaturę oraz wymianę ciepła. Na bieżąco dostosowują czas suszenia, zabezpieczając ubrania oraz oszczędzając energię.

Do kategorii suszenia możemy zaliczyć Air Wash. Zamiast tradycyjnego prania jest to odświeżania ubrać za pomocą podgrzanego powietrza. Bez użycia wody i detergentów. Brzmi ciekawie.