Reklama
aplikuj.pl

Samsung dodaje do swojej oferty w Polsce kolejny budżetowy model. Oto Galaxy A04e

Samsung dodaje do swojej oferty w Polsce kolejny budżetowy model. Oto Galaxy A04e

Chociaż zwykle nasze oczy skupiają się na głośnych premierach flagowców, to warto również od czasu do czasu zerknąć na najniższą półkę. Tam właśnie umieścić można nowego Samsunga Galaxy A04e, który właśnie trafił do naszego kraju.

Dzwonienie, SMS-owanie, korzystanie z komunikatorów czy przeglądanie portali społecznościowych – to najpopularniejsze i najbardziej podstawowe czynności, jakie na smartfonie wykonujemy. Do tego niepotrzebne są nam topowe modele, zwłaszcza gdy nie chcemy lub nie możemy wydać na telefon grubych tysięcy złotych. W takim wypadku warto zwrócić uwagę na urządzenia z niskiej półki, bo można znaleźć wśród nich takie, które charakteryzują się świetnym stosunkiem jakości do ceny.

Samsung Galaxy A04e to typowy budżetowiec — ma zapewnić podstawowe funkcje w rozsądnej cenie. Czy się z tego wywiązuje?

Samsung oferuje nam tutaj 6,5-calowy ekran PLS LCD o rozdzielczości HD+ i częstotliwości odświeżania 60 Hz. Do tego z przodu dostajemy 5-megapikselową kamerkę do selfie, a z tyłu 13-megapikselowy aparat główny i 2-megapikselowy czujnik głębi.

Galaxy A04e napędzany jest przez ośmiordzeniowy, bliżej nieokreślony procesor wspierany przez 3 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej, którą można oczywiście rozszerzyć przy pomocy karty microSD. Dużym plusem tego modelu jest pojemna bateria 5000 mAh, która jednak obsługuje tylko ładowanie o mocy 15 W.

Oprócz tego na pokładzie znalazł się moduł NFC, wejście słuchawkowe 3,5 mm, czytnik linii papilarnych z boku obudowy i dial-SIM. Po stronie oprogramowania mamy Androida 12 z nakładką One UI.

Samsung Galaxy A04e dostępny jest już w sieci Play i jeśli chcemy kupić go bez umowy, trzeba będzie zapłacić 799 zł. Trochę dużo jak na model z 3 GB RAM i 32 GB pamięci, bo jeśli zerkniemy na ofertę konkurencji, to można łatwo znaleźć urządzenia oferujące więcej w podobnej cenie.