Reklama
aplikuj.pl

Samsung rozszerza serię Galaxy A. Co oferuje Galaxy A14 4G?

Na początku zeszłego miesiąca Samsung zaprezentował model Galaxy A14 w wersji 5G. Teraz pojawia się Galaxy A14 4G. Mogłoby się wydawać, że to ten sam smartfon, tylko z obsługą innej łączności, ale różnic jest sporo.

Najważniejsza różnica pomiędzy Galaxy A14 4G a 5G to napędzający smartfon chipset. To akurat nie dziwi, skoro producent pobywa się 5G, można sięgnąć po tańszy układ. W tym przypadku co prawda nie sprecyzowano dokładnie, o jaki procesor chodzi, ale prawdopodobnie jest to Helio G80. Akumulator ma jednak nadal pojemność 5000 mAh i obsługuje ładowanie 15W. Samsung pozostawił też USB-C, NFC i gniazdo słuchawkowe 3,5 mm.

W Galaxy A14 4G znajdziemy, tak samo, jak w wersji 5G, 6,6-calowy ekran LCD o rozdzielczości FullHD+, ale z częstotliwością odświeżania 60 Hz zamiast 90 Hz. Oszczędność na chipsecie pozwoliła wymienić 2-megapikselowy aparat makro na 5-megapikselowy obiektyw ultraszerokokątny. Obok niego mamy natomiast 50-megapikselowy aparat główny i 2-megapikselowy czujnik głębi. Z przodu natomiast znajdziemy 13-megapikselowy aparat do selfie — tutaj nic się nie zmieniło.

Dodatkowo warto jeszcze wspomnieć, że Galaxy A14 4G wykorzystuje Bluetooth 5.1 zamiast 5.2 i jest dostępny w jednej konfiguracji pamięci – 6 GB RAM + 128 GB. Ma jednak dedykowane gniazdo kart microSD do rozszerzenia pamięci nawet o 1 TB.

Niestety, jeszcze nie znamy szczegółów jego cen i dostępności.