Reklama
aplikuj.pl

Nadchodzi kolejny budżetowy smartfon Samsunga. Co wiemy o Galaxy A24?

Galaxy A23

Wielkimi krokami zbliża się premiera serii Galaxy S23 i choć nasze oczy zwrócone są właśnie w tę stronę, to w międzyczasie Samsung ma dla nas kilka innych nowości. Te, wchodzące w skład rodziny Galaxy A, to bardziej budżetowe smartfony, jednak nie można o nich zapominać.

Teraz w bazie Geekbench zauważono jeden z takich modeli – Galaxy A24. Dzięki temu poznaliśmy kilka szczegółów na jego temat, choć nadal trudno mówić o poznaniu pełnej specyfikacji. Benchmark ujawnił jednak, że urządzenie napędzane będzie przez układ MediaTek Helio G99 z modemem 4G. Chipset zdobył w teście 561 i 1943 punkty dla odpowiednio testu jednego i wielu rdzeniu.

Procesor wspierany będzie przez minimum 4 GB RAM i ma działać na Androidzie 13 z nakładką One UI 5.0. Poprzednie doniesienia wskazały, że Galaxy A24 będzie wyposażony w 50-megapikselowy aparat główny i 13-megapikselową kamerkę do selfie. Za zasilanie odpowie natomiast pojemna bateria 5000 mAh z szybkim ładowaniem 25W.

Mówi się, że globalną dystrybucję Galaxy A24 Samsung rozpocznie w Indiach, a potem zacznie wprowadzać smartfon na kolejne rynki.