Reklama
aplikuj.pl

Coraz więcej wiemy o Galaxy A34 5G. Kiedy premiera?

Samsung powoli szykuje się do wprowadzenia na rynek kolejnego budżetowego modelu w ramach serii Galaxy A. Przecieków o Galaxy A34 5G tylko przybywa, co może potwierdzać, że smartfon zadebiutuje już niedługo.

Galaxy A34 5G nie będzie się dużo różnił od poprzednika, choć Samsung wprowadzi kilka znaczących ulepszeń

Wedle najnowszych doniesień, nadchodzący model z serii A zaoferuje nam 6,5-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości FHD+ i częstotliwości odświeżania 90 Hz. Już tutaj widać zmianę względem A33 5G, bo zdecydowano się na powiększenie ekranu z 6,4 na 6,5″. We wcięzciu w kształcie kropli wody znajdzie się 13-megapikselowy aparat do selfie, natomiast tylna konfiguracja obejmie 48-megapikselowy aparat główny, obiektyw ultraszerokokątny 8 Mpix i makro 5 Mpix. Zabraknie więc czwartego czujnika 2 Mpix, ale to raczej nikomu nie powinno przeszkadzać.

Za napędzanie smartfona odpowie układ Exynos 1280 zintegrowany z modemem 5G, wspierany przez 6 lub 8 GB pamięci RAM i 128 lub 256 GB pamięci wbudowanej. Dla przypomnienia, podstawowa konfiguracja Galaxy A33 5G miała tylko 4 GB RAM, więc tym razem jest lepiej.

Galaxy A34 5G zasilany będzie akumulatorem o pojemności 5000 mAh z szybkim ładowaniem 25 W. Warto też wspomnieć, że Samsung zapewnił temu modelowi wodoodporność zgodnie z normą IP67, skaner linii papilarnych oraz Androida 13 z OneUI 5.

Render Galaxy A34 5G | Źródło: GizNext

Przecieki nie wspominają na razie o dacie premiery, ale wydaje się, że jest ona już bliska.