Reklama
aplikuj.pl

Wyciek z TENAA ujawnia nam specyfikację Samsunga Galaxy A53 5G

Wyciek z TENAA ujawnia nam specyfikację Samsunga Galaxy A53 5G

O Galaxy A53 5G słyszymy już od października, bo smartfon pojawia się w wielu przeciekach. Teraz jednak dostajemy praktycznie całą jego specyfikację, bo urządzenie zostało certyfikowane przez chińska organizację TENAA.

Specyfikacja Samsunga Galaxy A53 5G

Dzięki TENAA, a także poprzednim przeciekom, mamy już dokładny obraz tego, co do zaoferowania będzie miał nowy członek rodziny Galaxy A. Samsung wyposaży ten model w ośmiordzeniowy procesor o maksymalnej częstotliwości taktowania 2,4 GHz. TENAA co prawda nie precyzuje chipsetu, ale Galaxy A53 5G pojawił się już wcześniej w Geekbench, skąd wiemy, że napędzi go Exynos 1200, wspierany przez 6 lub 8 GB pamięci RAM i 128 lub 256 GB pamięci wbudowanej. Warto wspomnieć, że niektóre źródła wskazują, że smartfon trafi na niektóre rynki z innym procesorem. Bateria ma mieć pojemność około 5000 mAh, ale niewiadomą dalej pozostaje obsługiwana moc ładowania.

 Galaxy A53 5G będzie wyposażony w 6,46-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD+, prawdopodobnie AMOLED, bo choć TENAA tego nie precyzuje, to smartfon ma być wyposażony w wbudowany czytnik linii papilarnych. Jeśli chodzi o aparaty, to wiemy, że ma pokładzie mają znaleźć się pięć kamery (TENAA co prawda wskazuje na podwójną konfiguracją z przodu – ale przeczą temu zdjęcia dołączone do certyfikacji). Aparat do selfie ma mieć 12 Mpix, zaś z tyłu znajdzie się jednostka główna 64 Mpix, obiektyw 32 Mpix i dwa obiektywy po 5 Mpix każdy. Może to jednak być błąd, bo inne źródła wskazują na inną konfigurację – aparat do selfie 32 Mpix, zaś z tyłu 64Mpix + 12 Mpix + 5 Mpix + 5 Mpix. Takie ułożenie wydaje się bardziej prawdopodobne.

Smartfon ma grubość 8,1 mm i waży 190 gramów. Będzie działał pod kontrolą Androida 12, a na rynek wejdzie w co najmniej czterech kolorach – białym, niebieskim, czarnym i pomarańczowym. Data premiery nadal jest nie znana, ale źródła wskazują na koniec pierwszego kwartału tego roku.