Reklama
aplikuj.pl

Samsung Galaxy Buds Pro – idealny kompan nie tylko do słuchania muzyki

Akcja partnerska

Mówisz – muzyka, myślisz – Samsung Galaxy Buds Pro. Wystarczy spędzić dzień z tymi słuchawkami, aby utrwalić sobie taki tok myślenia. Ale Galaxy Buds Pro to nie tylko świetny sprzęt do słuchania muzyki.

Samsung Galaxy Buds Pro można mieć ze sobą wszędzie. I używać ich prawie zawsze

Samsung Galaxy Buds Pro

Zamknięte w etui Samsung Galaxy Buds Pro są niewiele większe od pudełka zapałek. Korzystając z nich, nie musimy się obawiać o to, że nie mamy ich gdzie spakować. Samo etui jest solidnie wykonane, z czym bezprzewodowe słuchawki TWS potrafią mieć problem. A to zawias chybocze się na boki, a to mechanizm otwierania działa opornie… W przypadku słuchawek Samsung takie problemy nie występują. Etui bez problemu otworzymy jedną ręką. Warto też wspomnieć o matowej powierzchni obudowy. Dzięki temu nie zbiera odcisków palców i jest bardziej odporne na zarysowania.

Same słuchawki są nietypowe. Można powiedzieć, że są duże i małe jednocześnie. Na tyle duże, że mieszczą w sobie aż dwa przetworniki – 11-milimetrowe niskotonowe z tunelem basowym oraz 6,5-milimetrowe odpowiedzialne za tony wysokie. Ale na tyle małe, że w uchu wyglądają bardzo dyskretnie i ważą wręcz symboliczne 6,3 grama.

Samsung Galaxy Buds Pro

Galaxy Buds Pro są wodoszczelne, zgodnie z normą IPX7, więc możemy ich używać prawie wszędzie. A niska masa w porównaniu z nowym, ergonomicznym kształtem pozwala bez większego dyskomfortu używać słuchawek przez długie godziny. Warto tutaj zaznaczyć, że w zestawie z Galaxy Buds Pro znajdziemy trzy komplety wymiennych gumowych końcówek. Różnią się one nie tylko obwodem, ale też długością. Dzięki temu nawet osoba z tak nietypowymi uszami jak ja, z których bezprzewodowe słuchawki zazwyczaj wypadają, jest w stanie bardzo wygodnie je do siebie dopasować.

Czytaj też: Samsung Galaxy S21 Ultra 5G to jedyny aparat jakiego potrzebujesz

Samsung Galaxy Buds Pro bardzo łatwo sparować i bardzo łatwo odnaleźć

Samsung Galaxy Buds Pro

Parowanie nowego sprzętu… Nie wiem jak Wy, ale nienawidzę tej czynności. Szczególnie kiedy mam sytuację taką jak z Galaxy Buds Pro. Akurat byłem poza domem i musiałem w trybie pilnym wdzwonić się na konferencję. Teraz wyjmij słuchawki, przejdź w tryb parowania, przeklikaj ustawienia w laptopie, sparuj… A tutaj miła niespodzianka. Jeśli korzystamy z komputera z Windows 10, to wystarczy otworzyć etui, a na ekranie pojawi się pytanie, czy chcemy nawiązać połączenie. Jedno kliknięcie i po sprawie. Tak samo wygląda to w przypadku smartfonu lub tabletu. Jest to funkcja opcjonalna, którą możemy wyłączyć.

W przypadku urządzeń mobilnych warto skorzystać z aplikacji Galaxy Wearable. Pozwala ona w pełni wykorzystać możliwości Galaxy Buds Pro. Mamy tutaj sterowanie poziomem redukcji hałasu, aktywację głosowego odczytywania powiadomień, balans dźwięku pomiędzy lewą a prawą słuchawką, czy też equalizer.

Samsung Galaxy Buds Pro

Inną ważną i na pewno dla wielu osób bardzo przydatną funkcją jest możliwość lokalizowania słuchawek. Jeśli nie możemy ich znaleźć w domu, możemy uruchomić sygnał dźwiękowy z poziomu aplikacji Galaxy Wearable. Słuchawki wydają wtedy zaskakująco donośny dźwięk i łatwo można je zlokalizować. A co jeśli zgubimy Galaxy Buds Pro poza domem? Na to też jest rada w postaci aplikacji SmartThings Find. Pozwala ona zlokalizować słuchawki, co jest również przydatne w momencie, kiedy wpadną w niepowołane ręce.

Porozmawiajmy o dźwięku, czyli współpraca z AKG

Samsung Galaxy Buds Pro

Nawet jeśli specjalnie nie interesujemy się sprzętem audio, trudno jest nie kojarzyć marki AKG. To właśnie jej specjaliści odpowiadają za inżynierię dźwięku w Samsung Galaxy Buds Pro. Cóż… to słychać!

Przez pierwsze minuty użytkowania słuchawek mogłem mieć nieco dziwną minę. Później wziąłem je do ręki i zacząłem dokładnie oglądać z każdej strony zadając sobie pytanie – jak?! Galaxy Buds Pro generują tak głęboki dźwięk, że nie bałbym się go porównać z wieloma dużymi, nausznymi słuchawkami z nieco wyższej półki. To trochę tak, jakbyśmy wzięli dużą, 1,5-metrową kolumnę głośnikową i zamknęli ją w słuchawkach o długości 2 centymetrów. Bas, szczególnie w bardzo basowych utworach, w połączeniu z podbiciem tonów niskich w equalizerze jest z gatunku tych, który jednocześnie się słyszy i czuje w kręgosłupie. Ale nie samym basem człowiek żyje. Galaxy Buds Pro oferują krystalicznie czysty dźwięk o szerokiej rozpiętości tonalnej. Tony średnie i wysokie są bardzo dobrej jakości i potrafią mocni cieszyć ucho.

Samsung Galaxy Buds Pro

Wszystko to przy bardzo wysokiej głośności. Rzadko kiedy zdarza się, abym nie korzystał z maksymalnej skali głośności, ale w przypadku Galaxy Buds Pro nawet w pociągu nie było to konieczne. Co jest w dużym stopniu zasługą bardzo dobrze działającej aktywnej redukcji szumów (ANC).

Galaxy Buds Pro nie tylko świetnie odtwarzają dźwięk, ale też bardzo dobrze go przetwarzają. Wbudowane mikrofony są jednymi z lepszych, jakie można znaleźć w słuchawkach. Przekłada się to na bardzo dobrą słyszalność w trakcie prowadzenia rozmów. Bez względu na to, czy znajdujemy się w cichym, czy głośnym otoczeniu. A dzięki temu słuchawki można wykorzystać jako mikrofon do nagrywania filmów i w tej roli też wypadają bardzo dobrze.

Samsung Galaxy Buds Pro mają ANC, które słychać, a którego nie czuć

Samsung Galaxy Buds Pro

Często słuchawki wyposażone w ANC generują efekt, który sprawia, że czujemy jakby nasze uszy ktoś umieścił w próżni. Powstaje nieprzyjemne ciśnienie, które z czasem zaczyna męczyć. W przypadku Galaxy Buds Pro działanie ANC słyszymy, ale go nie czujemy. Pod względem fizycznym nie ma żadnej różnicy, czy redukcja szumów jest aktywna, czy też nie.

Samsung Galaxy Buds Pro

Działanie ANC za to bardzo dobrze słychać. A raczej nie słychać, bo słuchawki potrafią bardzo skutecznie zredukować niechciane dźwięki otoczenia (konkretnie 99% dźwięków otoczenia). Obok niej mamy tryb Ambient, który dopuszcza do nas otaczające nas dźwięki. Możemy uruchomić go ręcznie w aplikacji Galaxy Wearable, gdzie dodatkowo możemy ustawić jeden z czterech poziomów głośności otoczenia. Co ważne, dźwięk słyszymy z kierunku, z którego faktycznie dobiega. Drugą opcją jest inteligentne wykrywanie głosu. Jeśli Galaxy Buds Pro usłyszą nasz głos, automatycznie mogą uruchomić tryb Ambient. Ustawienia ANC zostaną przywrócone po 5, 10 lub 15 sekundach. Wszystko to dzieje się bez konieczności używania rąk. Warto też pamiętać, że ANC możemy aktywować poprzez przytrzymanie pola dotykowego na jednej ze słuchawek.

Długi czas pracy to kolejna cecha Galaxy Buds Pro

Samsung Galaxy Buds Pro

Czas pracy na pojedynczym ładowaniu bywa piętą achillesową słuchawek TWS, ale Galaxy Buds Pro skutecznie się z tego wyłamują. Z aktywnym ANC są w stanie działać przez 5 godzin, a jeśli ANC nie jest niezbędne, czas działania może wydłużyć się do 8 godzin.

W połączeniu z etui, Galaxy Buds Pro są w stanie działać jeszcze dłużej. Etui naładujemy poprzez port USB-C lub bezprzewodowo dowolną ładowarką Qi. A jeśli korzystamy z flagowego smartfonu Samsung, możemy też użyć bezprzewodowego ładowania zwrotnego. Wystarczy położyć etui na plecach smartfonu.

Samsung Galaxy Buds Pro

Dzięki funkcji szybkiego ładowania już po 5 minutach ładowania Galaxy Buds Pro będą działać przez prawie godzinę, a 10 minut ładowania wystarczy na niecałe 1,5 godziny odtwarzania muzyki.

Samsung Galaxy Buds to słuchawki, których potrzebujesz

Samsung Galaxy Buds Pro

Czego można chcieć od słuchawek typu TWS? Dobrze, aby były małe, wytrzymałe, wygodne, nie trzeba ich co chwilę ładować oraz oczywiście żeby dobrze radziły sobie z odtwarzaniem muzyki.

Samsung Galaxy Buds są nieduże, wodoszczelne i zamknięte w solidnym etui. Świetnie radzą sobie z odtwarzaniem muzyki, mają bardzo dobrze działające ANC oraz bardzo dobre mikrofony. Do tego dostajemy prostą, ale rozbudową aplikację sterującą najważniejszymi funkcjami oraz możliwość łatwego zlokalizowania słuchawek w przypadku ich zgubienia. A to wszystko przy bardzo dobrym czasie pracy na pojedynczym ładowaniu. Czego chcieć więcej?

Materiał powstał we współpracy z Samsung, ale słuchawki naprawdę spodobały się autorowi materiału.