Reklama
aplikuj.pl

Samsung po cichu wprowadza Galaxy M54. To bardzo znajome urządzenie

Zaledwie w ubiegłym tygodniu Samsung zaprezentował (w tym również i w Polsce) nowe modele z serii Galaxy A. Wśród nich znalazł się Galaxy A54 i wspominamy o nim nie bez przyczyny, bo Galaxy M54, który właśnie zaliczył premierę, bardzo go przypomina.

Oczywiście podobieństwa są, ale od razu należy zaznaczyć, że Galaxy M54 i A 54 to nie są te same smartfony

Samsung, w przeciwieństwie np. do Xiaomi, raczej stara się, by jego urządzenia, nawet jeśli są do siebie podobne, w jakiś sposób się różniły. Dlatego w Galaxy M54 zmieniono kilka rzeczy, takich jak przekątną ekranu, aparat główny czy pojemność akumulatora, by faktycznie móc spokojnie powiedzieć, że to inne urządzenie, a nie ten sam smartfon, tylko pod inną nazwą.

Galaxy M54 dostał więc większy, bo aż 6,7-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości FHD+ i częstotliwości odświeżania 120 Hz. Wspomniany wyżej nowy aparat główny ma teraz 108 Mpix, ale towarzyszący mu aparat ultraszerokokątny ma już niższą rozdzielczość – 8 Mpix. Obok nich znalazł się 2-megapikselowy aparat makro. Również akumulator uległ zmianie i ma on teraz pojemność 6000 mAh. Z rzeczy, które się nie zmieniły, na pokładzie znalazł się układ Exynos 1380 wspierany przez 8 GB pamięci RAM i 128 lub 256 GB pamięci wbudowanej. Również ładowanie pozostaje takie same jak w Galaxy A54, czyli 25 W. Nowy model od Samsunga działa pod kontrolą Androida 13 z One UI 5.1.

Samsung wprowadził ten smartfon na Bliskim Wschodzie, ale spodziewamy się, że wkrótce pojawi się też na innych rynkach. Jego cena jest jeszcze nieznana.