Widziałem Samsung Galaxy Note20 i pozostałe nowe urządzenia. Oto pierwsze wrażenia

Galaxy Tab S7+ jest ogroooomny!

Otwierając pudełko z Galaxy Tab S7+ poczułem niekontrolowany opad szczęki. Tablet jest naprawdę ogromny. W końcu to 12,5 cala, ale suche liczby nie oddają tego, jak duży jest ten ekran. Oczywiście jest to kwestia przyzwyczajenia, ale początkowo szukając odpowiednich opcji w Menu aż kręciłem głową żeby spojrzeć w przeciwległe rogi ekranu. Chyba nie muszę mówić, że obsługa jedną ręką nie wchodzi w grę?

Samo wykonanie tabletu również robi wrażenie. Nieco kanciaste, ale zaokrąglone na rogach krawędzie, metalowa tylna klapa… To nie tylko jeden z najlepiej wyglądających, ale też najlepiej wykonanych tabletów na rynku.

Rysik S-Pen i Galaxy Tab S7+ – tak to można się bawić

Podobnie jak w przypadku Note’a20 Ultra, w Tabie S7+ rysik oferuje tylko minimalne opóźnienie na poziomie 9ms. Tak duży ekran można z powodzeniem użyć jako notatnik i działa to naprawdę bardzo dobrze. Chwila wprawy i możemy pisać równie sprawnie jak za pomocą tradycyjnej kartki i długopisu. Osoby bardziej uzdolnione plastycznie z kolei będą mogły użyć Taba S7+ jako tabletu graficznego. Szczególnie, że teraz można go sparować z komputerem i używać jako dodatkowego ekranu.

Szkoda tylko, że rysik nie jest w żaden sposób chowany w obudowie. Mamy co prawda na tylnej klapie wydzielone miejsce z magnetyczną powłoką, ale w ten sposób rysik znajduje się na obudowie, a nie w jej  wnętrzu. A skoro już mam go przyczepiać do obudowy, to zdecydowanie wolałbym, aby magnesy pojawiły się na którejś z krawędzi.

Tab S7+ jako domowe centrum rozrywki czy narzędzie do pracy?

Tablet z tak dużym ekranem wydaje się mieć wiele różnych zastosowań. Bardzo ciekawi mnie jak sprawdziłby się jako alternatywa dla laptopa po dodaniu do niego klawiatury. Coraz większa integracja urządzeń Samsunga z oprogramowaniem Microsoftu powinna bardzo pozytywnie wpłynąć na użytkowania Taba S7+ jako bardzo funkcjonalnego narzędzia do pracy.

Z kolei dostępność usługi xCloud wraz z łącznością 5G będą w stanie zrobić z tabletu prawdziwą maszynkę do grania. Fajnie będzie pograć w najnowsze gry na smartfonie Galaxy Note20, ale powiedzmy sobie szczerze, dopiero na tak dużym ekranie jak w Tabie S7+ będziemy mogli robić to naprawdę bardzo komfortowo.

Samsung Galaxy Tab S7+:

Czytaj też: Zobacz ceny Galaxy Note20 i pozostałych urządzeń