Reklama
aplikuj.pl

Samsung skończył wsparcie dla serii Galaxy S10, ale jeden z modeli nadal dostaje aktualizacje

Południowokoreański gigant dopisał niedawno do listy niewspieranych urządzeń kolejne modele. Tym razem padło na serię Galaxy S10, która nie będzie już dostawała aktualizacji. Jest jednak jeden model – Galaxy S10 5G – któremu Samsung nadal wydaje poprawki, choć już nie tak często, jak do tej pory.

Posiadacze Galaxy S10 5G dostaną kolejną aktualizację zabezpieczeń

Kilka dni po ogłoszeniu, że wsparcie dla serii Galaxy S10 zostało zakończone, Samsung wydał poprawkę dla modelu Galaxy S10 5G. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego. Ten smartfon debiutował bowiem później niż Galaxy S10, S10+ i S10e, wchodzące w skład przestarzałej serii. Model 5G został jednak przesunięty na listę urządzeń, dla których poprawki wydawane będą kwartalnie, co jasno wskazuje, że jego dni też są już policzone.

Kwietniowa poprawka bezpieczeństwa nie dodaje co prawda żadnych nowych funkcji, ale naprawia kilka luk w zabezpieczeniach, dzięki czemu posiadacze Galaxy S10 5G, mogą być spokojni o swoje bezpieczeństwo. Na razie aktualizacja o numerze G977BXXSEHWC1 pojawiła się w jednym kraju, ale pewne jest, że w kolejnych dniach lub ewentualnie tygodniach, Samsung rozszerzy jej dostępność. Warto więc poczekać i ją zainstalować. Powiadomienie powinno pojawić się na smartfonach automatycznie, ale jeśli nie, warto raz na jakiś czas sprawdzić w Ustawieniach, w sekcji Aktualizacja oprogramowania, czy może poprawka jest już dostępna.