WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Samsung Galaxy S10 jest bardzo wytrzymały

Jeśli zastanawiacie się nad zakupem Samsunga Galaxy S10, ale nie wiesz jak bardzo trwały on będzie, to mamy dla Was odpowiedź. Smartfon ten został sprawdzony przez JerryRigEverything, YouTubera, który uwielbia niszczyć i sprawdzać wytrzymałość nowych konstrukcji.

Od bardzo długiego czasu widzimy znaczną poprawę jakości smartfonów. Od dwóch lat JerryRigEverything nie był w stanie wygiąć samymi rękami żadnego telefonu z wyższej półki. Podobnie jest w przypadku Galaxy S10.

Smartfon wypadł w testach znakomicie. Nieważne jak bardzo będziecie się starali to zadrapanie tylnego modułu z aparatami jest praktycznie niemożliwe. To samo dotyczy przedniego obiektywu. Dzieje się tak ze względu na zastosowanie szkła Gorilla Glass 6, którym pokryty jest też przedni wyświetlacz.

Czytaj też: Realne zdjęcia Meizu Note 9

Szkło zapewnia bardzo wysoką wytrzymałość na różne czynności. Jednakże ciągle jakimś cudem można je zarysować, dlatego też Samsung dostarcza specjalny ochraniacz. W takiej konfiguracji żadne klucze ani nic nie może zrobić krzywdy smartfonowi.

Zazwyczaj najbardziej newralgicznym miejscem są okolice czytnika linii papilarnych, jeśli jest on umieszczony pod ekranem. Jakiekolwiek pęknięcie szkła spowoduje wyłączenie tej funkcji. W związku z  tym żadne zadrapania nie sprawią, że czytnik będzie gorzej działał, ale potłuczenie ekranu już tak. Całość jest jednak na tyle wytrzymała, że zniszczenie czegokolwiek wydaje się niemożliwe, albo wymaga bardzo dużych chęci. Samsung pod tym względem wypadł więc fenomenalnie.

Czytaj też: Kolejne szczegóły dotyczące Black Shark 2

Źródło: Phonearena