WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Samsung Galaxy S20 i Galaxy Fold 2 – premiera już w lutym

Samsung nie zamierza długo czekać z premierą swoich nowych, flagowych smartfonów. Seria Galaxy S20 oraz nowy i tańszy, składany Galaxy Fold 2 zostaną zaprezentowane już 11 lutego.

Galaxy S20, a nie Galaxy S12

W zasadzie od dłuższego czasu mogliśmy się domyślać, że tegoroczne modele z serii Galaxy S otrzymają numer 20, a nie 12. Chodzi tutaj o zwykły czynnik psychologiczny. Skoro konkurencja pokaże w tym roku Huaweia P40, to Galaxy S12 wygląda przy nim bardzo skromnie.

Po roku obecności na rynku pożegnamy model z oznaczeniem „e”. Miejsce najsłabszego i najmniejszego flagowca zajmie Galaxy S20. Znajdziemy w nim ekran o przekątnej 6,2 cala. Średni wariant to Galaxy S20+, z ekranem o przekątnej 6,7 cala, a najmocniejszym modelem będzie Galaxy S20 Ultra z ekranem o przekątnej 6,9 cala.

Każdy ze smartfonów będzie wyposażony w ekran Super AMOLED, układ Samsung Exynos 990 lub Qualcomm Snapdragon 865 oraz co najmniej 8 GB pamięci RAM. W Galaxy S20 Ultra na pewno możemy liczyć na łączność 5G.

Fotograficzny krok do przodu

To właśnie aparaty mają być najważniejszą cechą nowych Samsungów. Każdy z trzech modeli otrzyma główny aparat o rozdzielczości 108 Mpix. Taki, który znamy z Xiaomi Redmi Note 10. Jeśli wierzyć testom – obecnie najlepszy na rynku. Aparat ma oferować 5-krotny zoom optyczny, czyli pod tym względem Samsung dopiero goni konkurencję. Oprócz tego w Galaxy S20 na pewno dostaniemy jeszcze dodatkowy aparat szerokokątny i być może jeszcze jeden teleobiektyw odpowiedzialny za zoom. W Galaxy S20+ i Ultra dołączy do nich jeszcze jeden aparat, odpowiadający za pomiar głebi ostrości.

Nowy, tańszy Galaxy Fold 2

W drugiej generacji Folda Samsung zdecydowanie chce iść w stronę większej użyteczności i przystępności smartfonu. Będzie on mniejszy, zdecydowanie tańszy, a konstrukcyjnie będzie przypominać nową Motorolę RAZR. Czyli dostaniemy klasyczną klapkę, ale ze składanym ekranem zamiast klawiatury. Wyświetlacz ma mieć przekątną 6,7 cala. I to wszystko w cenie, która ma nie przekraczać 1000 dolarów, choć to jest jeszcze kwestia otwarta. Wcześniejsze doniesienia mówimy o 2000 dolarów.

Niestety cały czas nie mamy żadnych nowych informacji na temat akumulatora w Galaxy Fold 2. Dotychczasowe doniesienia mówiły o ogniwie o pojemności 900 mAh, co brzmi jak słaby żart. Smartfon musiałby mieć co najmniej czarno-biały wyświetlacz żeby wytrzymać już nawet nie cały, a chociaż pół dnia.

Wielka premiera 11 lutego

Samsung przyzwyczaił nas już do lutowych premier swoich smartfonów, które zawsze wypadają przed targami Mobile World Congress. Dzięki temu informacje na temat tego, co mogą pokazać konkurenci są przyćmiewane wrażeniami z użytkowania nowych Samsungów.

Tym razem wydarzenia Samsung Unpacked odbędzie się jeszcze wcześniej niż zwykle, bo 11 lutego.

Źródło: SamMobile; @MaxWinebach; wł