WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Przed jutrzejszą premierą Galaxy S20 wiemy już chyba wszystko

Samsung nie wytrzymał i podczas ceremonii rozdania Oscarów pokazał światu pierwszą reklamę promującą składanego Galaxy Z Flip. Oliwy do ognia dodał Evan Blass, który na Twitterze zamieścił grafiki z jutrzejszej prezentacji modeli Galaxy S20. Zobaczymy też nowy pokrowce i słuchawki.

Galaxy Z Flip w całej okazałości

Samsung Galaxt Z Flip różowy klapka

Podczas jutrzejszej prezentacji powinniśmy zobaczyć składanego Galaxy Z Flip. Nowa klapka może nieźle namieszać na rynku, a reklama puszczona podczas rozdania Oscarów ujawniła funkcję smartfonu, której do tej pory nie byłem pewny. Chodzi o zewnętrzny ekran. Byłem pewny, że będzie służyć tylko do prostych powiadomień, ale spot pokazał, że będzie to panel dotykowy, za pomocą którego będzie będzie można np. odebrać połączenie.

Klapka Samsunga może być najciekawszym smartfonem tego roku. Szczególnie w obliczu ostatnich problemów Motoroli RAZR. Dodatkowo w przeciwieństwie do RAZR-a, Galaxy Z Flip będzie prawdziwym flagowcem. Z układem Qualcomm Snapdragon 855+, 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wbudowanej. I co ważne, wiadomość o śmiesznie małym akumulatorze o pojemności 900 mAh została zdementowana i w smartfonie pojawi się ogniwo o niedużej, ale znacznie większej pojemności 3300 mAh.

Więcej na temat specyfikacji Galaxy Z Flip znajdziecie w poniższych odnośnikach.

Duża rodzina Galaxy S20. Najważniejsza nowość – aparaty!

Aparaty w Galaxy S20 Ultra

Samsung zadbał o to, aby nowe smartfony z serii Galaxy S nie były tylko odświeżeniem wersji sprzed roku. I o ile wizualnie będzie spory lifting, to w ciemno będziemy mogli powiedzie, że – tak, to jest Samsung. Największe zmiany będą dotyczyć aparatów.

Seria Galaxy S zestawienie aparatów

Liczby naprawdę robią wrażenie i najwięcej będzie się działo w najmocniejszym modelu Galaxy S20 Ultra. Zaoferuje on główny aparat o rozdzielczości 108 Mpix, teleobiektyw z peryskopowym zoomem o rozdzielczości 48 Mpix, aparat ultra-szerokokątny o rozdzielczości 12 Mpix oraz dodatkowy czujnik ToF. Zoom optyczny będzie 10-krotny, a hybrydowy 100-krotny. To dla przypomnienia – dwa razy więcej niż w Huaweiu P40 Pro. A jeśli te liczby nie robią na nikim wrażenia, to dodajmy do tego nagrywanie filmów w rozdzielczości 8K aparatem główny oraz 6K aparatem przednim. Sam aparat do selfie będzie miał rozdzielczości 40 Mpix.

Nie zabraknie też pamięci operacyjnej, bo każdy z modeli Galaxy S20 dostanie 12 GB pamięci RAM, a Galaxy S20 Ultra 16 GB.

A więcej na temat specyfikacji wszystkich modeli Galaxy S20 znajdziecie w poniższych odnośnikach.

Nowy zegarek, słuchawki Galaxy Buds i galaktyczne pokrowce

akcesoria Galaxy S20

Evan Blass pokazał też, co jeszcze zobaczymy podczas jutrzejszej konferencji. Galaxy S20 dostaną efektowne, galaktyczne pokrowce. I to dosłownie, bo na ich tylnej części znajdziemy połyskujące gwiazdy. Z przodu, do wyboru – ekran w postaci LED-ów lub pasek z kolorowym ekranem.

Wraz z nowymi smartfonami zadebiutują również słuchawki Galaxy Buds+. Plusik w nazwie sugeruje, że zmiany nie będą duże i faktycznie tak jest. Dostaniemy większy akumulator w słuchawkach i pokrowcu, dodatkowy głośnik oraz mikrofon. Do tego szybsze ładowanie. A tak wyglądają różnice na tle Galaxy Buds:

Galaxy Buds+ słuchawki specyfikacja

Na temat nowego zegarka do tej pory nie było jeszcze żadnych przecieków, więc bardzo możliwe, że na zdjęciu widoczny jest ostatni model Galaxy Watcha.

Galaxy S20 – ceny w Polsce

Jeśli sprawdzą się dotychczasowe doniesienia, polskie ceny modeli Galaxy S20 będą wyglądać następująco:

  • Samsung Galaxy S20 – 3949 zł,
  • Samsung Galaxy S20+ – 4399 zł,
  • Samsung Galaxy S20+ 5G – 4849 zł,
  • Samsung Galaxy S20 Ultra 5G – 5999 zł.

Sprzedaż ma ruszyć od razu po premierze, ale dostawy mają wystartować dopiero 6 marca.

Samsung Galaxy S20 – oglądaj premierę

Premiera serii Galaxy S20 oraz prawdopodobnie Galaxy Z Flip odbędzie się jutro w Las Vegas. Transmisja będzie prowadzona od godziny 20 czasu polskiego i będzie można ją obejrzeć na kanale YouTube Samsunga lub na dedykowanej stronie internetowej.