Reklama
aplikuj.pl

Samsung utrzymuje szybkie tempo wdrażania One UI 5. Nowa nakładka trafia na tablety Galaxy Tab S8

Niedawno Samsung rozpoczął wdrażanie One UI 5 opartego na Androidzie 13. Aktualizacja trafiła już na wiele smartfonów, ale dopiero teraz zaczęli otrzymywać ją także użytkownicy tabletów Galaxy Tab S8.

W tym roku Samsung trzyma naprawdę szybkie tempo aktualizacji. Pod koniec października One UI 5 wprowadzono dla serii Galaxy S22, a po niej również linię Galaxy S22, S20 oraz składane Galaxy Z Fold4 i Z Flip4, a nawet budżetowego Galaxy A53. Firma nie zwalnia jednak tempa i rozszerza aktualizację także na inne urządzenia z portfolio — tablety z tegorocznej serii Galaxy Tab S8.

Jak poinformował serwis SamMobile, wszystkie trzy modele tabletów nowej generacji – Galaxy Tab S8, S8+ i S8 Ultra – w wariantach 5G zaczęły otrzymywać One UI 5 z Androidem 13 zawierającym już listopadową poprawkę bezpieczeństwa. Dzięki temu Samsung może się już pochwalić pierwszymi an rynku tabletami z najnowszym Androidem.

Aktualizacja dostępna jest już w Europie, a w późniejszym czasie trafi też do reszty świata oraz na warianty Wi-Fi. Jeśli jesteście posiadaczami modeli Galaxy Tab S8, powinniście już dostać powiadomienie o aktualizacji. Jeśli nie, sprawdźcie jej dostępność w Ustawienia > Aktualizacja oprogramowania > Pobierz i zainstaluj. Tylko pamiętajcie, że na nową wersję systemu potrzebujecie ponad 1,8 GB wolnego miejsca na tablecie.