WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Samsung Galaxy Z – smartfon składany w dwóch miejscach

Galaxy Z Flip to nie jedyny smartfon, który Samsung zamierza wprowadzić w tym roku na rynek. W sieci pojawiło się zdjęcie z grafiką promującą Galaxy Z. Futurystyczną konstrukcję smartfonu składanego w dwóch miejscach.

Po początkowych problemach, Galaxy Fold został dobrze przyjęty przez rynek. Nic wiec dziwnego, że Samsung zamierza kontynuować przygodę ze składanymi smartfonami.

Galaxy Z Flip ma być modelem tańszym, który ma zdecydowanie przypaść do gustu szerszemu gronu odbiorców. Koreańczycy mogą jednak szykować coś, co podobnie jak rok temu Fold zadziwi cały świat. Choć nie jest to zupełnie nowa konstrukcja.

Grafika promocyjna Samsung Galaxy Z

Na grafice promocyjnej, która pojawiła się w serwisie Weibo, widzimy smartfon składających się z trzech części, z obudową składaną w dwóch miejscach. To wygląda jak fragment filmu promocyjnego, który może być wyświetlony np. podczas premiery Galaxy Z Flip.

Składany smartfon TCL
Składany w dwóch miejscach smartfon TCL

Tak składany smartfon to żadna nowość. Podobną konstrukcję pokazywał kilka tygodni temu TCL i wyglądało to niezwykle… pokracznie. O ile rozłożony, 10-calowy ekran robił wrażenie, tak obudowa o grubości praktycznie trzech współczesnych smartfonów nie napawa optymizmem. Był to oczywiście tylko prototyp.

TCL smartfon składany w dwóch miejscach

Jeśli Samsungowi udałoby się ograniczyć grubość konstrukcji, mogłaby to być godna uwagi propozycja. Można przecież np. większość podzespołów zmieścić w środkowej części obudowy, a boczne zrobić nieco cieńsze. To mogłoby być ciekawe.