WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Samsung jednak spowalnia starsze telefony

Samsung został właśnie złapany na poważnym kłamstwie. Jakiś czas temu Apple zostało przyłapane na specjalnym spowalnianiu starszych telefonów za pomocą oprogramowania. Wtedy też Samsung nabijał się z tej firmy.

Okazuje się, że sam on nie jest lepszy. Włoski urząd Authority for Market and Competition prowadził dochodzenie, na omawiany temat. Okazało się, że firma jest winna spowalniania starszych urządzeń, przez co będzie musiała zapłacić grzywnę w wysokości 5 milionów euro. Urząd stwierdził, że aktualizacje smartfonów spowodowały poważny dysfunkcje oraz obniżały wydajność, co doprowadzało do ich szybszej wymiany. Wygląda więc na to, że Samsung śmiał się z Apple, a samemu robił dokładnie to samo.

Firma nie skomentowała jeszcze tej sprawy. Wielu użytkowników Galaxy S8 czy Note 8 skarżyło się na obniżenie wydajności po aktualizacji oprogramowania i teraz wiadomo już czemu tak było. Oczywiście Samsung zaprzeczał jakiemukolwiek obniżaniu wydajności. Ciekawe, jak firma teraz się z tego wytłumaczy.

Czytaj też: Najnowszy wyciek mówi całkiem co innego o specyfikacji Samsung Galaxy S10

Źródło: https://wccftech.com/