WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Samsung pokazuje, dlaczego Galaxy S10 robi niesamowite zdjęcia

Samsung ujawnił właśnie więcej informacji o systemie aparatów SI w Galaxy S10. Według firmy to obiektyw ultra szerokokątny jest właśnie sekretem robienia niesamowitych zdjęć.

Galaxy S10E, S10 i S10+ posiadają tylny 16 MP aparat ultra szerokokątny. Mają one także podstawowy 12 MP ze zmienną aperturą. Galaxy S10 i S10+ mają też 12 MP z 2x zoomem optycznym. Obiektywy ultra szerokokątne mogą być wykorzystywane z funkcjami Live Focus oraz Panorama.

Samsung poprawił też stabilność filmów dzięki nowej funkcji Super Steady. Technologia ta przewiduje jak obiektyw będzie się prouszał przed i w trakcie nagrywania. Dzięki temu możliwe jest dokonanie niezbędnych regulacji i wyeliminowanie drgań podczas nagrywania.

Czytaj też: Lenovo patentuje pionowo składany smartfon

Oczywiście dzisiejsze aparaty muszą posiadać SI. Procesory w serii Galaxy S10 posiadają specjalne jednostki przetwarzania neuronowego (NPU), które pozwalają na szybkie działanie sztucznej inteligencji. Dzięki temu możliwe jest zoptymalizowanie ustawień pod 30 różnych kategorii.

Co ciekawe, Samsung prowadzi bazę, która posiada już ponad 100 milionów zdjęć od użytkowników. Pozwalają one na poprawienia jakości działania SI i tym samym polepszenie końcowych zdjęć.

Czytaj też: Asus Zenfone 6 przetestowany w Geekbench

Źródło: Phonearena