Reklama
aplikuj.pl

Samsung zrozumiał, czego potrzebują klienci. Ich składane smartfony sprzedają się świetnie

Końcówka roku jest idealnym czasem na podsumowania. Samsung postanowił więc podzielić się wynikami sprzedaży, jakie w 2021 osiągnęły ich składane smartfony.

Wystarczył jeden miesiąc, by Galaxy Z Flip3 i Z Fold3 pobiły sprzedaż z całego 2020 roku

Najnowsze składane urządzenia producenta sprzedają się świetnie. Samsung twierdzi, że w samym pierwszym miesiącu sprzedaży sprzedał więcej tych smartfonów niż w przypadku wszystkich składanych telefonów w 2020 roku. Zaś w skali całego roku mówimy już o czterokrotnym wzroście sprzedaży. Są to wyniki, które znacznie przewyższyły oczekiwania analityków. Jako przykład podano raport firmy Counterpoint, która twierdziła, że cały rynek składanych smartfonów wzrośnie w tym roku trzykrotnie. Tymczasem Samsung, bez żadnego problemu, pobił te prognozy.

Obecnie wielu innych producentów wprowadziło, albo ma zamiar niedługo wprowadzić, do sprzedaży swoje składane telefony. Nadal jednak to Samsung ma największe udziały w tym rynku, szacuje się, że wynosi on od 85 do 93%.

Dodatkowo firma podzieliła się dość ciekawym faktem odnośnie sprzedaży tych telefonów. Okazuje się bowiem, że według ich wyliczeń, Galaxy Z Flip3 był częściej wybierany niż inne flagowce. Można to zrozumieć, smartfon z klapką to atrakcyjna propozycja dla każdego, kto chciałby mieć kompaktowy sprzęt bez rezygnowania z dużego wyświetlacza. Jeśli chodzi o jakieś dokładniejsze dane, to Samsung podaje, że w porównaniu z Galaxy Note 20 odnotowano 150-procentowy wzrost liczby konsumentów, którzy zmienili inną markę smartfonów na Galaxy Z Flip3 i 140-procentowy wzrost w porównaniu do Galaxy S21.