Afera z Galxy Note 7 z pewnością mocno odbije się na wizerunku Samsunga. Klienci będą podchodzili z dystansem do nowych propozycji, firma ma zamiar nawet skończyć z nazwą Note aby nowe smartfony źle się nie kojarzyły. Jednakże Samsung straci także ogromne pieniądze.

Całkiem niedawno została zaprezentowana prognoza wyników finansowych firmy. Okazuje się, że wymiana Note 7 będzie kosztowała kolejne 3,1 mld dolarów w ciągu 6 najbliższych miesięcy. Za ostatnie 3 miesiące starta wynosi 2,3 mld dolarów. Na okres letni Samsung prognozował zyski operacyjne na poziomie 6,9 mld dolarów- okazało się, że będą one wynosiły w najlepszym przypadku 4,6 mld dolarów. Po decyzji o zaprzestaniu produkcji smartfonu akcje firmy spadły o 8%. Niby mało ale jest to wartość odpowiadająca 18 mld dolarów. Łącznie wszystkie starty mogą wynieść aż 23,4 mld dolarów!

Samsung może odkuć się dopiero po premierze Galaxy S8. Tyle, że nie wiadomo ile osób może go zakupić po tej wpadce a ile poczeka do sprawdzenia, czy smartfon jest zdatny do użytku. Jak widzicie starty finansowe i wizerunkowe są potężne. Miejmy tylko nadzieję, że Samsung odbije się po tej porażce.

Źródło: http://www.digitaltrends.com/

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!