Zachowanie niektórych firm momentami przypomina dziecięce przepychanki… ale to takie zabawne! No, chyba że dostaje się akurat Twojej ulubionej firmie. Tym razem Samsung szydzi z Apple ”ratowaniem” ludzi z Appel, czyli małej miejscowości w Holandii.

Sam film znajdziecie tutaj, ale obecność jedynie niemieckich napisów z pewnością nie ułatwi Wam zrozumienia materiału. Z pomocą przyszedł nam jednak „Paweł”, którzy podrzucił nagranie twórcy Tech Weeka (Kubie Klawiterowi) i przetłumaczył tamtejsze wypowiedzi. Wynika z nich, że Samsung zdecydował się na odwiedzenie wspomnianej miejscowości Appel, która według samych mieszkańców „jest odrobinę zacofana”. Aby im „pomóc” ekipa firmy poprosiła o pomoc jedną z mieszkających tam kobiet, aby razem z nimi przeprowadziła akcje…

Akcje mającą na celu rozdanie smartfonów Galaxy S9 (podobno) wszystkim mieszkańcom. Miejscowość Appel nie została oczywiście wybrana przypadkowo. Akcentuje to nawet dorzucona do torebki ze smartfonem karteczka z dosyć wymowną sentencją:

Od Samsunga dla społeczności Appel, gdyż chcemy Wam pomóc iść naprzód. 

Gra słów i sam pomysł na marketing zasługuje oczywiście na medal… a przynajmniej naklejkę Samsunga na tabliczce miejscowości. Mam jednak wrażenie, że film nie trafi do szerokiego grona odbiorców.

Huawei wyśmiewa się z Samsunga

Źródło: Samsung via Tech Week
Zdjęcia: Tech Week

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej