Reklama
aplikuj.pl

Samsung wdroży bezproblemowe aktualizacje w swoich smartfonach. Ale jeszcze nie teraz

Podczas niedawnej konferencji ogłoszono nowości, jakie przyniesie ze sobą One UI 5, czyli autorski interfejs Samsunga oparty na Androidzie 13. Przy okazji wspomniano też o wdrożeniu bezproblemowych aktualizacji.

Czym są właściwie bezproblemowe aktualizacje ( Seamless Updates)? Jest to funkcja, która umożliwia wykorzystanie części partycji systemowej, dzięki czemu aktualizacje OTA mogą być instalowane “w tle”, a jedynym przestojem doświadczanym przez użytkownika jest czas potrzebny na ponowne uruchomienie telefonu. Dodatkowo, jeśli dojdzie do nieudanej aktualizacji jednej z partycji, wówczas łatwo można powrócić do poprzedniej wersji systemu. Samsung jest jednym z producentów, który nadal nie wdrożył u siebie tej opcji.

Podczas konferencji ogłoszono jednak, że już trwają prace nad bezproblemowymi aktualizacjami, jednak na wdrożenie funkcjonalności trzeba będzie trochę zaczekać. Jak długo? Praktycznie rok, bo te mają trafić na urządzenia producenta dopiero wraz z One UI 6. Oczywiście jeszcze wiele rzeczy może się zmienić i Samsung nas zaskoczy, wdrażając bezproblemowe aktualizacje szybciej, w ramach kolejnej wersji One UI 5.