WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Samsung zaprezentował nowe SSD do centrów danych

Wraz ze spadkiem cen dysków półprzewodnikowych i zwiększeniem wymagań prędkości w centrach danych, znacznie szybsze nośniki zastępują tradycyjne talerzowce. Jedną z dostarczających je firm jest Samsung, który zaprezentował nowe SSD do centrów danych. 

Nowa rodzina dysków Data Center SSD składa się z modelów 860 DCT, 883 DCT, 983 DCT i 983 ZET. Te zostały zaprojektowane w celu zaspokojenia zmieniających się potrzeb małych i średnich firm. Te coraz częściej potrzebują dyski o wyższej wydajności, pojemności, bezpieczeństwa, trwałości i niezawodności z klasy korporacyjnej. Nowe SSD Samsunga podniosły poprzeczkę pod względem wydajności w porównaniu ze starszymi systemami pamięci masowej. Sprawia to, że przedsiębiorstwa mogą ograniczyć liczbę serwerów, zmniejszyć użycie energii i zminimalizować całkowity koszt posiadania. Cała linia zapewnia ponadto zwiększoną niezawodność i wytrzymałość w pracy 24/7, a na dodatek jest objęta pięcioletnią gwarancją o imponującym wskaźniku TBW.

Wszystkie nowe dyski Data Center SSD są kompatybilne z narzędziem Samsung SSD Toolkit, które umożliwia wygodne zarządzanie i prostą konserwację. Pozwala bowiem na masowe aktualizacje firmware, wymazywanie danych, konfigurowanie wolnego miejsca i monitorowanie stanu fizycznego dysku. Model 860 DCT, 883 DCT, SATA oraz 983 DCT są już dostępne, a 983 ZET trafi do sprzedaży już od 24 września. Jednak dla zwyczajnych konsumentów zdecydowanie nie będzie najbardziej opłacalnych wyborem i trafi zapewne wyłącznie do centrów danych oraz serwerów.

Samsung obniży produkcję pamięci DRAM

Źródło: Wccftech
Zdjęcia: Samsung via Wccftech