Reklama
aplikuj.pl

Pierwszy satelita szpiegowski Korei Południowej trafi na orbitę już za rok

Inwazja Rosji na Ukrainę pokazała światu, że skończył się już czas względnego spokoju i rozwoju gospodarczego i trzeba dbać teraz o sektor wojskowy. Tyczy się to nie tylko centralnej Europy, ale też krajów na dalekim wschodzie, jak np. Korei Południowej. Dziś dowiedzieliśmy się, kiedy w przestworza wzniesie się ten wyjątkowy, bo pierwszy satelita szpiegowski Korei Południowej.

Dzięki SpaceX satelita szpiegowski Korei Południowej zostanie wzniesiony na orbitę już za rok

W obliczu napiętej sytuacji na świecie Korea Południowa wyniesie na orbitę swojego pierwszego w historii całkowicie rodzimego satelitę szpiegowskiego na pokładzie rakiety Falcon 9 firmy SpaceX. Nastąpi to do końca 2023 roku i na dodatek rozpocznie wzmożone działania w tym sektorze, jako że do 2025 roku kraj ma rozmieścić kolejne 4 satelity tego typu. Te pozwolą państwu lepiej obserwować świat i tym samym nieco uniezależnić się od Stanów Zjednoczonych, z którym bezpośrednio współpracują.

Czytaj też: Pierwsza hiszpańska fregata rakietowa F110 już powstaje. Pierwsze blachy już pocięte

W ramach tego stricte obronnego projektu Seulu plan obejmuje umieszczenie na orbicie łącznie czterech satelitów w wersji z syntetyczną aperturą. Każdy z nich będzie wykorzystywał elektrooptyczne detektory podczerwieni oraz bardziej tradycyjne fal radiowych. Po uruchomieniu konstelacji takich satelitów ogólny system obronny Korei Południowej – wraz z jego zdolnością do śledzenia i monitorowania rozmieszczenia i ruchów wojsk Korei Północnej – zostanie wzmocniony.