WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Jak zhakować mózg człowieka? W Poznaniu startuje Brainathon

Jak zhakować mózg człowieka? W Poznaniu startuje Brainathon

W dniach 21-22 kwietnia firma Neuro Devices, która od lat pracuje nad rozwiązaniami z zakresu brain-computer interface (BCI), organizuje Brainathon. Są na niego zaproszeni wszyscy programiści, którzy chcą zmierzyć się z zagadnieniem hackowania ludzkiego mózgu.

Rozwijanie technologii połączenia mózgu z komputerem jest ogromną szansą dla ludzki. Może on pozwolić na wyeliminowanie takich chorób jak Alzheimer czy padaczka. Paweł Soluch, prezes firmy Neuro Devices, mówi:

Połączenie mózgu z komputerem może brzmieć złowrogo, trochę jak próba zabawy w Pana Boga, trochę jak realizacja pomysłów scenarzystów science-fiction. Nasz cel jest jednak nieco inny. Chcemy wykorzystać tę technologię do leczenia ludzi, poprawy jakości życia tych, którzy cierpią na choroby natury neurologicznej. Zdajemy sobie sprawę, że to są dość skomplikowane rzeczy, do których nie każdy ma dostęp. Dlatego organizujemy hackathon, chcemy podzielić się swoim podejściem i wiedzą, ale też usłyszeć i zobaczyć, jakie pomysły mają inni. Jestem przekonany, że efektem naszego Brainathonu będzie jakieś nowe obiecujące rozwiązanie. Może uda nam się zaskoczyć samego Elona Muska!

Zadaniem uczestników będzie stworzenie rozwiązania umożliwiającego sterowanie różnymi przedmiotami za pomocą fal mózgowych. Będą oni mieli do dyspozycji laboratorium,warsztat oraz wsparcie ekspertów. Najlepsze rozwiązania zostaną wykorzystane w urządzeniach do rehabilitacji i leczenia chorób neurologicznych a także przewidziana jest nagroda – 15 tysięcy złotych. Zapisy na Brainathon przyjmowane są do 10 kwietnia pod tym linkiem.

Źródło: Materiały prasowe