Przed rokiem do istnienia została powołana hiszpańska submarka szeroko rozpoznawalnego Seata, czyli Cupra, która w tym roku pokaże się na jednych z największych targów motoryzacyjnych w Genewie ze swoim konceptem wydajnego hybrydowego SUVa C.

Sam Formentor nie sprawia jednak wrażenia, że to jedynie koncept, który nie wjedzie w takiej formie na linie produkcyjne. Ten SUV, którego nazwa wzięła się z półwyspu na Morzu Balearskim, wygląda po prostu na gotowy do masowej produkcji model z hybrydowym silnikiem plug-in, czyli z możliwością naładowania elektrycznego układu, którego bateria wystarcza na przejechanie do 50 kilometrów. Cisze można oczywiście przerwać aktywacją nieznanej benzynowej jednostki, która w duecie z elektryczną może osiągnąć szczytową moc rzędu 242 koni mechanicznych. Wszystko to w parze z podwójnym sprzęgłem dla dla szybkiej i płynnej zmiany biegów.

Wnętrze sprawia wrażenie wysokiej klasy akcentami włókna węglowego i wszechobecnym skórzanym wykończeniem z kubełkowymi siedzeniami, stawiającymi kierowcę w niższej pozycji. Deskę rozdzielczą uzupełnia 10-calowy panoramiczny interfejs dotykowy. Na zewnątrz jest równie ciekawie – tylne dyfuzory i przednie splittery nadają Formentorowi sportowego charakteru, choć finalnie i tak jest to schludnie wykonany i futurystyczny SUV, o którym dyrektor projektu mówi, następująco: „[…] piękno jego proporcji, siła linii, wyrafinowanie powierzchni i wysublimowana kolorystyka… Naprawdę wierzę, że Cupra Formantor inspiruje czyste pragnienie. ”

Czytaj też: Klasyczny Porsche 356 w terenowym wydaniu AllRad 356

Źródło: New Atlas

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej