WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Nowy sedan Audi RS3 2021 wyszpiegowany na Nurburgring

Z nowym Audi RS3 już poniekąd jesteśmy zapoznani, jako że jego mniej agresywny wariant S3 zadebiutował już w sierpniu. Na zupełnie inny wygląd może nie mamy co liczyć, bo zadowolimy się głównie zmianami w konsolach, ale na silnik już tak.

Audi wymieni w nowym RS3 czterocylindrowy silnik na 2,5-litrową turbodoładowaną pięciocylindrową jednostkę Audi. Spodziewamy się, że ta rozwinie tą samą moc na poziomie 394 koni mechanicznych, jak w RS Q3, ale to tylko domysły. Pewniakiem jest jednak napęd na wszystkie koła za pomocą siedmiobiegowej dwusprzęgłowej skrzyni biegów.

Dostrzeżony na Nurburgring (via Motor1) przedprodukcyjny wariant nowego RS3, który powinien zadebiutować jeszcze w tym roku, dzierży kamuflaż tam, gdzie tego typu modele dzierżą go zwykle. Mowa o przedniej i tylnej sekcji razem z progami bocznymi – resztą nadwozia Audi w ogóle się nie przejmuje.

Czytaj też: Nie czekajcie na nowego Nissana Z, bo nie macie po co

Audi RS3 otrzyma zdecydowanie inny dyfuzor, który znajdzie się nieco niżej oraz kilka agresywno-aerodynamicznych dodatków, poprawiających charakter i możliwości teo sedana.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News