WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Sekiro: Shadow Die Twice podbija ranking Steam

Zaledwie dwa dni temu swoją premierę odbębnił kolejny łamacz padów od From Software i wygląda na to, że nie przeraził społeczności graczy swoim poziomem trudności. Ba! Zachęcił nawet całkiem spore grono fanów soulsowej zabawy, którzy od premiery Dark Souls 3 (przynajmniej ci na PC) nie byli specjalnie rozpieszczani.

Statystyki mówią jasno, że na samym Steamie gra Sekiro: Shadow Die Twice została pokonana wyłącznie przez stałych bywalców Top 3, czyli CS:GO, PUBGa i Dota 2, zostawiając w tyle Rainbow Six Siege, GTA V, Warframe, czy Team Fortres 2. Nie trudno się więc domyślić, że piastuje obecnie czwartą pozycję w rankingu gier z największą pulą obecnych graczy.

Z danych wynika, że w jednym momencie bawiło się w nim aż 124266 graczy, choć obecnie liczba ta zmalała do ~94 tysięcy. Choć to jedynie kwestia dni aż Sekiro: Shadow Die Twice spadnie nieco niżej, ale takie osiągnięcie stawia grę From Software i tak wysoko w porównaniu do innych premier ostatnich miesięcy.

Swoim wynikiem pobił m.in. Devil May Cry 5, który na Steamie miał maksymalnie 85 tysięcy jednoczesnych graczy, a rozszedł się (tylko na PC) w nakładzie 2 milionów kopii. To z kolei może dać nam niewielką wskazówkę w kwestii samej sprzedaży Sekiro: Shadow Die Twice… zwłaszcza że wśród graczy tego tytuły było zapewne wiele rage-quitów.

Czytaj też: Rozmiar Sekiro Shadows Die Twice jest śmiesznie mały

Źródło: SteamCharts