Reklama
aplikuj.pl

Jakie sekrety skrywa Resident Evil 4?

resident evil 4

Kilka dni po premierze dema Resident Evil 4, wiemy o tytule więcej, niż zapewne Capcom myślał, że się dowiemy. Jakie informacje skrywa produkcja?

Jakość działania Resident Evil 4

Resident Evil 4 znów zabierze nas w mroczną, choć trochę przekoloryzowaną historię.

Od katastrofy biologicznej w Raccoon City minęło sześć lat. Agent Leon S. Kennedy, jeden z ocalałych, zostaje wysłany na misję polegającą na uratowaniu porwanej córki prezydenta. Podążając tropem dziewczyny, trafia do odludnej europejskiej wioski zamieszkałej przez niezwykle podejrzanych, upiornych ludzi. Poznaj opowieść o odważnej akcji ratunkowej i wyczerpującym przerażeniu, w której przeplatają się tematy życia, śmierci, strachu i duchowego oczyszczenia.

Dzięki zmodernizowanej rozgrywce, wyobrażonej na nowo fabule i żywej, szczegółowej grafice Resident Evil 4 stanowi odrodzenie jednej z najbardziej znanych serii gier w branży.

Jeszcze raz przeżyj koszmar, który zrewolucjonizował gatunek survival horroru.

Jak chwalona grafika sprawdza się w samej grze? Gracze już przeanalizowali demo i okazuje się, że po raz kolejny jesteśmy świadkami sytuacji, w której słabsze PlayStation 5 lepiej radzi sobie z odtwarzaniem Resident Evil 4 niż mocniejszy Xbox Series X.

Czytaj też: Wiedźmin 3 Dziki Gon znów ulepszony!

W trybie płynności z włączonym ray-tracingiem Xbox Series X włacza grę w płynności na poziomie 50 klatek na sekundę, podczas gdy PlayStation 5 niemalże bez przerwy utrzymuje 60 klatek na sekundę.

Sekretne TMP w Resident Evil 4

Demo Resident Evil 4 może wskazywać na to, że deweloperzy ukryli w pełnej wersji pełno sekretów, które gracze będą odkrywać przez lata. Jeden z nich został niedawno odkryty i jestem zaskoczony, że już udało się go odnaleźć!

Czytaj też: Autorzy Diablo 4 przedstawiają nowe szczegóły bety

Okazuje się bowiem, iż jeśli podczas gry nie zbierzemy żadnego przedmiotu, a do tego pozbędziemy się tych, które mieliśmy ze sobą od początku, to po dotarciu do finalnej lokacji dema, nastąpi pewna zmiana.

Jedna z dróg stanie się otwarta, a studnia na jej końcu niczym niezabezpieczona. Leon będzie mógł do niej wskoczyć i odkryje tam potężne TMP z masą amunicji. Wyeliminowanie wrogów stanie się wtedy łatwizną!