Firma Sennheiser zaprezentowała właśnie nowy bezprzewodowy mikrofon Memory Mic. Jest on przeznaczony dla smartfonów i pozwala na stworzenie wysokiej jakości dźwięku.

Memory Mic świetnie sprawdzi się podczas nagrywania vlogów, filmów z podróży, podcastów czy innych tego typu rzeczy. Mikrofon nagrywa nie tylko dźwięk osoby mówiącej, ale także tło co pozwala na zachowanie dźwięków z otoczenia. Do mikrofonu dołączona jest specjalna aplikacja na telefon, która pozwala zmieniać balans pomiędzy mową a otoczeniem. Memory Mic posiada kapsułę pojemnościową o charakterystyce wszechkierunkowej, co pozwala na dobre tłumienie wiatru bez strat na jakości nagrania. Tobias von Allwoerden, starszy menedżer ds. produktu Professional Audio w firmie Sennheiser, mówi:

Dźwięk odgrywa bardzo ważną rolę w filmach video. Pozwala na błyskawiczne zbudowanie odpowiedniego nastroju, wywołuje emocje i przywołuje na nowo piękne chwile. Dlatego stworzyliśmy kolejne narzędzie, które umożliwia rejestrację dźwięku wysokiej jakości przy użyciu smartfona. Z bezprzewodowego mikrofonu Memory Mic korzysta się równie wygodnie i łatwo jak z telefonu. Wystarczy zsynchronizować Memory Mic z dedykowaną aplikacją przez Bluetooth, przypiąć go za pomocą bezpiecznego dla ubrań klipsa magnetycznego i już można tworzyć wyjątkowe treści video.

Mikrofon będzie dostępny w sprzedaży w Polsce już w sierpniu 2018 roku. Jego cena wynosi 859 zł, a w zestawie znajdzie się instrukcja oraz kabel do ładowania. Aplikacja jest bezpłatna i można ją pobrać w App Store czy Google Play.

Źródło: Materiały prasowe

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej