Reklama

Hybrydowy Seres SF5, to poniekąd pierwszy samochód Huawei

samochodowe technologie Huawei

Podczas targów Auto Shanghai 2021 Huawei zaprezentował Seres SF5, a więc swojego zelektryfikowanego crossovera, który trafi do największych sklepów firmy w Chinach. Jednak nie jest to aż tak dokładnie pierwszy samochód Huawei.

Spójrzcie na pierwszy samochód Huawei

Chociaż nowy Seres SF5 jest reklamowany, jako pierwszy samochód Huawei, to w rzeczywistości firma nie stworzyła go sama od podstaw. To po prostu odświeżony, istniejący model sprzed dwóch lat. Huawei ponoć pomógł odpowiedzialnej za niego firmie motoryzacyjnej Seres w opracowaniu układu napędowego, który składa się z 1,5-litrowego silnika gazowego i dwóch silników elektrycznych.

Czytaj też: Test Huawei Band 6 – wielki konkurent Xiaomi, czy tylko kalka Honor Band 6?

Łączna moc systemu wynosi podobno około 557 koni mechanicznych, co przekłada się na sprint do setki w zaledwie 4,7 sekundy, a wbudowany akumulator pozwala na przejechanie do 180 km tylko na energii elektrycznej.

Więcej wkładu Huaweia widać jednak wewnątrz, gdzie znalazł się spory wyświetlacz systemu infotainment, czy rozbudowany system audio z 11 elementami, ale to pewnie niejedyne nowości firmy, które w niego tchnęła, jako że ogłosiła niedawno swoje wyjątkowe produkty z myślą o nowoczesnych samochodach.

Czytaj też: [Aktualizacja] Huawei MÓGŁ podsłuchiwać Holendrów. Ale niektórzy już wydali wyrok

Huawei przyjmuje już zamówienia na Seres SF5 w Chinach, gdzie ceny zaczynają się od 216800 juanów, czyli prawie 130000 zł.