Reklama
aplikuj.pl

Oppo oficjalnie potwierdza współpracę z Hasselblad przy serii Find X5

Wyciekła pełna specyfikacja i rendery Oppo Find X5 Pro
Render Oppo Find X5 Pro

Od dłuższego czasu mówiło się, że przy tworzeniu serii Find X5 Oppo nawiązało współpracę ze szwedzką firmą Hasselblad. Jednak dopiero dzisiaj zostało to ogłoszone oficjalnie.

Oppo ogłasza współpracę z Hasselblad, której efektem będzie seria Oppo Find X5

To nie pierwszy raz, kiedy szwedzka firma pracuje z producentem telefonów. Wcześniej współpracowała bowiem z OnePlus, a teraz przyszedł czas i na Oppo. Chińska firma zadeklarowała współpracę z Hasselblad, obejmującą również istotne innowacje technologiczne, takie jak wspólne badania, rozwój Hasselblad Focus Color czy kalibracja kolorów i optyka. Co istotne, z oficjalnych informacji wynika, że współpraca nie ograniczy się jedynie do serii Find X5, bo trwać ma przez trzy lata.

Źródło: Weibo

Ta wiadomość nie jest dla nas żadną nowością, gdyż rendery i przecieki dotyczące Find X5 Pro wskazywały na tę współprace już od dawna. Z nich wiemy, że urządzenie będzie wyposażone w system kamer marki Hasselblad, składający się z dwóch 50-megapikselowych czujników Sony IMX766 (główny i ultraszerokokątny) oraz teleobiektywu 13 MP z 5-krotnym zoomem optycznym. Warto wspomnieć, że jeśli chodzi o możliwości fotograficzne, Oppo wykorzysta też swój najnowszy chipset MariSilicon X NPU, który odpowie za przetwarzanie obrazu.