Reklama
aplikuj.pl

Najnowszy przeciek ujawnia szczegóły specyfikacji nadchodzącej serii iQOO 9

iQOO 8, iQOO 9
iQOO 8 Pro

Spodziewamy się, że seria smartfonów iQOO 9 zadebiutuje w styczniu przyszłego roku w Chinach. Nie dziwi więc narastająca ilość przecieków dotyczących tych urządzeń. Co tym razem ujawniono?

Niezawodny leakster Digital Chat Station podzielił się informacjami na temat iQOO 9

Model podstawowy ma być wyposażony w 6,78-calowy wyświetlacz Samsung AMOLED E5 o rozdzielczości Full HD+, podczas gdy w wariancie Pro znajdziemy ten sam ekran, ale już o zakrzywionych bokach. Oba urządzenia mają być napędzane przez najnowszy procesor od Qalcomma, czyli Snapdragon 8 Gen 1. W iQOO 9 ma znaleźć się bateria o pojemności do 4700 mAh obsługująca szybkie ładowanie z mocą 120 W. Przeciek nie precyzuje szczegółów baterii modelu podstawowego, ale spodziewamy się podobnej pojemności.

iQOO 8

Dowiedzieliśmy się też kilku szczegółów odnośnie aparatów w iQOO 9. Interesująca jest wzmianka, że producent może umieścić w modelu podstawowym obsługę mikrogimbala IOS, który wcześniej dostępny był tylko w iQOO 8 Pro. Wiemy też, że aparat główny w tym modelu ma mieć rozdzielczość 50 Mpix (Samsung GN5, 1/1,5 cala).

Premiera serii nastąpi prawdopodobnie w styczniu 2022 roku, więc w najbliższym czasie powinny pojawić się kolejne informacje na temat tych smartfonów.