Reklama
aplikuj.pl

Seria Oppo Reno9 zadebiutuje już za kilka dni. Znamy datę premiery

Premiera serii Oppo Reno9 zbliża się wielkimi krokami. Do tej pory mogliśmy zobaczyć rendery nadchodzących urządzeń, poznaliśmy też kilka szczegółów specyfikacji, a dziś również datę premiery.

[Aktualizacja] Data premiery serii Oppo Reno9

Oppo rozesłało zaproszenia na premierę swoich najnowszych flagowców. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że wydarzenie zostało zaplanowane na 24 listopada w Chinach. Na globalny debiut zapewne poczekamy jeszcze przynajmniej kilka tygodniu, a nawet miesięcy, choć mamy nadzieję, że podczas wydarzenia Oppo zdradzi szczegóły światowej premiery.

_______________

Tak prezentują się nadchodzące smartfony Oppo

Jak możecie zauważyć na renderach Oppo Reno9, 9 Pro i 9 Pro+ są do siebie dość podobne, choć przyglądając się bliżej widać różnice, zwłaszcza w obrębie wyspy aparatów. Ciekawy wydaje się fakt, że nawet model podstawowy dostanie zakrzywiony wyświetlacz. Od reszty odróżniać go będzie natomiast brak układu NPU MariSillicon, który ma zostać ograniczony do modeli Pro. Widać też to na wyspach aparatu, bo w Reno9 nie widać odpowiedniego napisu na module.

Kolejnym szczegółem, jaki możemy dostrzec, jest większa wyspa aparatów w Reno9 Pro+. Znalazł się na nim też dodatkowy czujnik.

Co do specyfikacji, chociaż mamy sporo informacji, to nie do końca wiadomo, którego modelu dotyczą. Najbardziej prawdopodobny wydaje się Reno9, bo spodziewamy się, że modele Pro będą cechować się bardziej topową specyfikacją. Rzekomy model podstawowy ma dostać 6,7-calowy panel OLED o rozdzielczości FHD+ i częstotliwości odświeżania 120 Hz. Tylna konfiguracja aparatów ma objąć 64-megapikselowy czujnik główny Omnivision OV64B z tyłu, natomiast z przodu Oppo ma umieścić 32-megapikselowy aparat do selfie Sony IMX709. Za napędzanie Oppo Reno9 odpowie układ Snapdragon 778G wspierany przez maksymalnie 12 GB RAM. Energii smartfonowi dostarczy natomiast bateria 4500 mAh obsługująca szybkie ładowanie z mocą 76W.