Reklama
aplikuj.pl

Seria Pixel 7 pozostanie przy wyświetlaczach z poprzedniej generacji

Pixel 7

Na początku maja Google zapowiedziało swoje nowe smartfony – Pixel 7 i Pixel 7 Pro. Ich premiery spodziewamy się jesienią, choć już teraz dostaliśmy wgląd w ich wygląd. Ten kontynuuje design przyjęty w poprzedniej generacji. Wygląda na to, że pomiędzy seriami będą też inne podobieństwa.

O szczegółach specyfikacji serii Pixel 7 Google nie powiedziało nic, ale trochę zaczyna już pojawiać się w przeciekach. Na razie bez konkretów, ale wedle nowych informacji, producent pozostanie przy wyświetlaczach opracowanych na potrzeby ubiegłorocznych urządzeń.

Dla przypomnienia: Pixel 6 Pro dostał 6,71-calowy wyświetlacza LTPO AMOLED o rozdzielczości QHD+. Pixel 6 został zaś wyposażony w mniejszy, 6,4-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości FHD+. Ten pierwszy oferował częstotliwość odświeżania 120 Hz, podczas gdy drugi miał częstotliwość odświeżania 90 Hz.

Oczywiście nie mówimy o dokładnie tych samych ekranach, bo te zostaną stosownie ulepszone. W kodzie AOSP serwis 9to5Google odnalazł dwa nowe wpisy sterownika ekranu – jeden oznaczony „ P10 ”, a drugi „ C10 ”. Według serwisu, są to nazwy kodowe nadchodzących smartfonów Google – kolejno Pixel 7 Pro i model podstawowy. Określony w kodzie wyświetlacz jest niemal identyczny z obecną generacją, choć nowszy, co wskazuje na pewne ulepszenia. Kod ujawnia ponadto natywny tryb 1080 w 7 Pro, a także nieco mniejszy rozmiar wyświetlacza modelu podstawowego w porównaniu z tym ubiegłorocznym – o 1 mm węższy i 2 mm krótszy niż podstawowa 6.