Reklama
aplikuj.pl

Seria Samsung Galaxy A też dostanie wydłużone wsparcie?

Galaxy A53 5G znów pojawia się w przeciekach, a Samsung nadal nie spieszy się z premierą
Render Samsung Galaxy A53

Samsung w ubiegłym roku wydłużył wsparcie dla swoich urządzeń, oferując aż 4 lata aktualizacji zabezpieczeń. Podczas premiery Galaxy S22 dowiedzieliśmy się o kolejnych zmianach w polityce aktualizacji, które mogą objąć także serię Galaxy A.

5 lat aktualizacji dla Samsungów Galaxy A?

9 lutego, podczas wydarzenia Unpacked 2022 dowiedzieliśmy się, że tegoroczne flagowce, a także te wydane w 2021 roku, dostaną 4 duże aktualizacje systemowe i aż 5 lat wsparcia bezpieczeństwa. Pozostałe urządzenia pozostają przy starych zasadach – 3 aktualizacje systemu i 4 lata wsparcia. Dotyczy to też popularnej serii Galaxy A. Jednak najnowsza informacja mówi nam coś zupełnie innego i, co istotne, nie pochodzi z przecieku, a z holenderskiej witryny Samsunga.

Czytaj też: Samsung przedstawia smartfony Galaxy S22 i tablety Galaxy Tab S8

Pojawił się na niej wykaz urządzeń, które kwalifikują się do nowej polityki aktualizacji. Znalazły się tam serie Galaxy S22, galaxy Tab S8, ubiegłoroczne składaki i Galaxy S21 z uwzględnieniem wariantu FE. Najciekawsza jest jednak wzmianka o serii Galaxy A, a dokładniej o wybranych, nadchodzących modelach z tej rodziny. Jeśli nie mamy tu do czynienia z pomyłką, oznaczałoby to, że Samsung zaoferuje rekordowo długie wsparcie modelom ze średniej półki. Możliwe, że chodzi o Galaxy A53 i Galaxy A73, które mają niedługo wejść na rynek.

Patrząc na popularność tej serii, takie podejście wcale nie dziwi. Już teraz seria Galaxy A (zwłaszcza A5x) jest jedną z najchętniej kupowanych, a wydłużenie wsparcia z pewnością wpłynęłoby na zwiększenie sprzedaży.